Üst Reklam 970x90

9 Ayda 10 km yeni yol açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
9 Ayda 10 km yeni yol açıldı
Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Nisan 2019 tarihinden itibaren geçen 9 aylık süredeBeylikdüzü’ne 10 km yeni yol kazandıran müdürlük, bu sürede İSKİ ile ortaklaşa sürdürülen çalışmalarla ise 19 km atık su ve yağmur suyu hattı projesini de uygulamaya başladı.

Her dönem düzenli olarak Beylikdüzü’nde yol yapım ve onarım çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Mehmet Murat Çalık’ın göreve geldiği günden bu yana geçen 9 aylık süreçte de Beylikdüzü’nün 10 mahallesinde çalışmalarını sürdürdü. Yaz kış hem yayaların hem de araç trafiğinin güvenliği ve konforu için çalışan ekipler ihtiyaç duyulan tüm noktalarda yol onarım, yol yapım, asfalt kaplama, bordür, tretuvar, yol çizgi, yaya geçidi çizgisi boyama, önce yaya projesi, atık su ve yağmur suyu hattı projelendirilmesi ile uygulanması gibibirçokçalışmayı hayata geçirdi.

Bu sürede ilçe genelinde toplam 174 bin ton alt temel malzeme serilerek açılan 10 km yeni yol ile birlikte; toplamda 303 bin ton hafriyat döküm sahalarına kaldırıldı. Yılsonuna kadar 40 bin tonluk asvalt dökme hedefini aştıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kışaylarında yağmur ve kar yağışının oluşturduğu olumsuzlukları enaza indirerek Beylikdüzü halkının kentin her noktasına sorunsuz erişimini sağlamak için çalışacağız.” dedi. Bu hedefle Başkan Çalık, müdürlük ekipleri ile saha çalışmalarına birebir katılarak tespitlerde bulundu. Yapılan saha çalışmaları ve müdürlük yetkililerinin tespitleri ile ihtiyaç olduğu belirlenen noktalarda asfalt kaplama ve yama olmak üzere toplam 44 bin ton asfalt serimi yaparak bu hedef aşıldı. Ayrıca Beylikdüzü’nde 42 bin metrekare yol çizgi çalışması uygulandı.

Önce Yaya Güvenliği

Sürücüler için güvenli ve konforlu seyahat kadar yaya güvenliğine de özen gösteren müdürlük ekipleri, kaldırım ve yaya öncelikli çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 10mahallede de bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmayacak şekilde çalışılan Beylikdüzü’nde;kaldırım ve yaya geçidi çalışmalarının yanı sıra önce yaya uygulaması da yapıldı. Geçen9 ay içerisinde ilçe genelinde ihtiyaç duyulan tüm noktalarda toplam 5 bin 500 metre bordür, 7 bin 300 metre tretuvar, 2 bin 500 metrekare yayageçidi boyaması ve 200 adet önce yaya projesi uygulandı. Ayrıca Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılan 3.7 km yağmur suyu hattı yenileme çalışmasının yanı sıra, İSKİ’nin desteği ile 19 km atık su ve yağmur suyu hattı yenileme çalışması da devam ediyor.

MAXİ

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin olduÖnceki Haber

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin...

2020 yeni yıl kutlama ilanlarıSonraki Haber

2020 yeni yıl kutlama ilanları

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!