Bahçeşehirliler Derneği Helal Etmiyoruz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahçeşehirliler Derneği Helal Etmiyoruz!
Bizim meselemiz yalnızca Bahçeşehir meselesi değil Türkiye’de Hak, hukuk meselesi haklarımızı'Helal Etmiyoruz'

Devlet Kurumları ve Özel Şirketlerce Kandırıldık Mı?

90’lı yıllarda devlet ortaklığı ve güvencesi (Başbakanlık Emlak Konut Başkanlığı) ile park ve spor alanları, otoparkları, yeşil donatıları, göleti, eğitim, sosyal-kültürel alanları ile uydukent  projesi olarak bir bütün pazarlanan Bahçeşehir, rant uğruna yıllar yılı gasp edilmiştir.

En acısı da bu gaspın yerel yönetimler kimi zaman önünü açmış, kimi zaman da ortağı olmuştur. 90’lı yıllarda halkın konutlarını satın alırken parasını peşin ödedikleri kamu alanları maddi-manevi haklar hiçe sayılarak, kanunsuzca hiç edilmiştir. Projede halka 1500 araçlık otopark yıkılmış yerine AVM dikilmiştir, halka sağlık ve kreş alanı olarak sunulan yerlere rezidanslar yapılmıştır, amfi tiyatro-çocuk parkı yıkılıp içerisine restorant dikilmiştir!

Hukuksuzluğun, Adaletsizliğin Reklamı Olur mu?

Geldiğimiz noktada 2013 yılından buyana hukuk mücadelesini sürdürdüğümüz, Türkiye Cumhuriyetinin en üst yargı merci Danıştayın yürütmesinin durdurulmasına karar verilen bir hukuksuz projenin, utanmadan sıkılmadan reklamlarını yapıyorlar! Ve en acısı milyonlarca halkın hukuksuz olduğunu bildiği bu yerin inşaatlarının devam etmesine yargı, emniyet, İstanbul ve Başakşehir Belediyesi göz yumuyor! Bu ülkede mahkemenin verdiği karar uygulanmayacaksa neden koca koca adalet sarayları yapıldı!

Oldu da bitti maşallah!

Hedefleri inşaatların yapımına devam etmek için zaman kazanmaktı, 2013’den buyana açılan davaları birer birer kaybetmelerine karşın, her seferinde hukuku dolanarak davalara itiraz  ettiler. Amaçları inşaatları bir an önce bitirip "Oldu da bitti maşallah" zihniyeti ile 3.şahıslara ticarethanelerini satarak, mülkiyet devriyle yeni mağdurlar yaratmaktı. Ve ülkemiz de bu ucuz yöntem yıllarca üzülerek belirtiyoruz ki kamu görevlilerinin de göz yummasıyla binlerce hukuksuz yapıya karşı uygulandı. Ve en acınası durum bu hukuksuz yapılar bitirilip belediye makamlarınca ruhsatları da verilince resmiyet kazandı yıllar yılı! Seçim döneminde vatandaşa mavi boncuk olarak sunulan "İmar Barışı, Affı" da aslında bu hukuksuzluklara kılıf bulmaktan başka bir şey değildi. Ancak bizlerin yıllardır sürdürdüğü bu kazanılmış hukuk mücadelesine yargı; “ 3.şahısların bir günahı yoktur, bu yapılar Milli servettir yıkılamaz” derse de şaşırmayacağız!

Danıştay Gölette yapılan inşaatların kamu yararı gözetmediğini, şehircilik ilkelerine aykırı olduğunu belirtmiş, inşaatların yürütmesinin durdurulmasını talep etmiştir. Şimdi çıkmış gazetelere boy boy reklamlar yaparak bu hukuksuzluğu halkımıza sempatik göstermeye çalışıyorlar. Neymiş survivor yapacaklarmış, 1 milyon kişi ziyaret edecekmiş 112 ticarethaneyi!

 “Helal Etmiyoruz”

110 bin m2 halkın olan parkı al, hukuku, adaleti hiç et; toplumun devletine olan inancını yerle bir et; “3500 m2 Survivor Parkuru kuruyorum, 1 milyon müşteri hedefliyorum” diyerek reklam yap!

Oradan kazanacağınız her kuruşta binlerce Bahçeşehir mülk sahibinin hakkı vardır;

Çocuklarımızın yaşam alanını gasp edenlere Haklarımızı helal etmiyoruz!

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta su kesintisi!Önceki Haber

Esenyurt'ta su kesintisi!

Esenyurt'un Milli Gururları Dünya Kupası için Mücadele edecekSonraki Haber

Esenyurt'un Milli Gururları Dünya Kupası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!