Başkan Alatepe: Esenyurt'a 15 okul daha lazım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Alatepe: Esenyurt'a 15 okul daha lazım
ESENYURT Belediyesi'nin katkılarıyla ilçede yapımı biten 7 okuldan birincisi hizmete açıldı.

Esenyurt Belediyesi Hanefi Nusret Resul İlkokulu'nun açılış töreninde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Bize 15 okul daha lazım" dedi.

Esenyurt Belediyesi Hanefi Nusret Resul İlkokulu törenle hizmete açıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de kutlayan Alatepe,  “Bizim okula ihtiyacımız var. Hayırseverleri okul yapmaya dave ediyorum" diye konuştu.
Açılış törenine Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik, Esenyurt Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, hayırsever Murat Bayburtlu, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

“7 OKUL BİTTİ, 8'İ YAPILIYOR"
Başkan Alatepe daha 10 okulun açılışını gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu okulda Murat Bayburtlu kardeşimizin yaptığı okul. Bu okul, avlu modelli, daha güvenli ve huzurlu bir okul. Bölgenin ihtiyacını geçici olarak çözecek. İnşallah buraya taşınan bazı öğrenciler yapılan okulları bittiği zaman mahallerindeki okuluna gidecek. Şu an,  7 okul bitti, 8 tanesi yapılıyor. Bize 15 okul daha lazım. 45 okulla birlikte, ikili eğitim tekli eğitime dönecek. İnşallah bir buçuk yıl içinde okul sorunu çözülecek" diye konuştu.
Aynı zamanda yapılan konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesildi ve sınıflar gezildi.  Esenyurt Belediyesi Hanefi Nusret Resul İlkokulu toplam 23 derslikten oluşurken 1000 öğrenci eğitim alabileceği belirtildi. Açılışta mehteran takımı bir gösteri yaparken okul öğrencileri Başkan Alatepe'ye çiçek verdi.

“Veren de Allah alan da Allah”

Cuma namazı sırasında makam aracına yapılan saldırı girişimi ile ilgili konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, ”Biz seyyar satışa ilçe genelinde kanun doğrultusunda engel olduk.   Bu şahıs, cuma namazı çıkışı, şarjörüyle gelmiş.  Allah ıslah etsin diyorum. Veren Allah, alan Allah, bu can onun verdiği can ondan endişemiz yok. Koruyan da o” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurtlu STK’lar dan İthal Adaylara RestÖnceki Haber

Esenyurtlu STK’lar dan İthal Adaylara Re...

Esencan'ın Başlatmış olduğu İyilik Kumbarası yardımı Mardin ve Van'a ulaştıSonraki Haber

Esencan'ın Başlatmış olduğu İyilik Kumba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!