Beylikdüzü'nde Yıllardır Çözülemeyen Park Sorunu Çözüldü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beylikdüzü'nde Yıllardır Çözülemeyen Park Sorunu Çözüldü
Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Adnan Kahveci Mahallesi 633 ada içi yeşil alanda bulunan ve 15 yıldır çeşitli imar sorunlarından dolayı çözülemeyen parkın yapımına başlandı.

Vatandaşların özlemle beklediği, 29 Ekim tarihine kadar tamamlanması planlanan park, 6 bin 455 m² alana sahip olacak ve içerisinde yürüyüş yolu, koşu yolu, çok amaçlı saha, çocuk oyun grubu ve fitness aletleri yer alacak.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşları ve özellikle çocukları doğal ve sağlıklı yaşam alanlarıyla buluşturmak adına çalışmalarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda yaptığı çalışmalarda çevreye saygılı ve doğayı koruyan bir bilinçle hareket eden Belediye, ilçeye sunduğu park, bahçe ve yeşil alanlar ideal şehircilik anlayışının örneği niteliğinde. Halihazırda 9.5 m² olan kişi başı yeşil alan miktarını, Beylikdüzü'nde 16.5 m²'ye çıkarmayı hedeflediğini 2030 vizyonunda ortaya koyan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adnan Kahveci Mahallesi Konak Caddesi ile Topçu Sokak kesişiminde bulunan ve çeşitli imar sorunlarından dolayı 15 yıldır çözülemeyen, 633 ada içi yeşil alanda bulunan parkın tamamlanması için talimat verdi.

29 EKİM'E KADAR TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan park; 6 bin 455 m² alana sahip olacak ve içerisinde yürüyüş yolu, koşu yolu, çok amaçlı saha, çocuk oyun grubu ve fitness aletleri yer alacak. Uygun bitki dikimi ve peyzaj düzenlemesinin yapılacağı parkın 29 Ekim tarihine kadar tamamlanması planlanıyor. Modern kent yapısına uygun ve kaliteli malzemeler kullanılarak ilçede bulunan parkları daha sosyal alanlar haline getirmeyi planladıklarını vurgulayan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ziya Duman, "En büyük amacımız ve vizyonumuz, batı İstanbul'un ve civar bölgelerin markası olan bir yıldız kent olmak. Bu yolda da emin ve hızlı adımlarla ilerliyoruz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt’ta Yeşilçam Klasiği Devam ediyorÖnceki Haber

Esenyurt’ta Yeşilçam Klasiği Devam ediyo...

Başakşehir'de hafriyat kamyonu dehşeti!Sonraki Haber

Başakşehir'de hafriyat kamyonu dehşeti!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!