CHP'li İnce'yi Esenyurt'ta Binler Karşıladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li İnce'yi Esenyurt'ta Binler Karşıladı
MAXİSEPETT
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Esenyurt'ta düzenlenen mitingde konuştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Benim rakibim bir beyaz Türk. İşi düzgün, cukka sağlam, sarayda yaşayan bir beyaz Türk. Karşısında da bu milletin zencisi var. Zencisi benim, beyaz Türk'ü o. Bana 'gariban' diyor. Doğru. Ben garibanların adayıyım doğru." dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt Meydanı'nda düzenlenan mitingde İnce, 24 Haziran'da milletin sandığa gideceğini, meydanlarda iş, aş, ekmek, gelecek, eğitim dediğini anlattı.

"ÜZÜMLÜ KEK VAR, ÇİKOLATALI VAR"

İnce, "Bir de rakibim var benim. Benim rakibim, zengin mi zengin, varlıklı mı varlıklı. Uçakları, örtülü ödeneği, valileri var. Her şeyi var ama projesi yok. 16 yıldır Türkiye'yi yönetiyor, 40 gündür 3 tane proje açıkladı. Stad yapacakmış, park yapacakmış, kıraathane açacakmış. Sen Esenyurt'a belediye başkanı mı oluyorsun, Türkiye'ye Cumhurbaşkan mı oluyorsun? Projelere bak. 'Stad yapacağım, park yapacağım, kıraathane yapacağım.' Bedava kek yiyeceksiniz. Üzümlü kek var, çikolatalı var. 'Ustayım' diyordu, meğer kek ustasıymış." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde gençlere iş bulacağını, fabrika kuracağını, çocukları eğiteceğini anlatan İnce, "Bazen düşünüyorum. Acaba diyorum Erdoğan, kapıdaki ekonomik krizi görüyor, 'bu ekonomik krizle ben uğraşmayayım, İnce uğraşsın' diye, bilerek bana Türkiye'yi mi teslim ediyor? Ama merak etmeyin çok sağlam bir ekibim var. Çok nitelikli ekonomistler var yanımda. Bir büyük kadro var, bu gemiyi limana rahatlıkla yanaştıracağız hiç merak etmeyin." dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin "Burayı kaybedersek Mekke'yi kaybederiz" sözlerini hatırlatan İnce, "Doğrusu şu; 'Esenyurt'u kaybedersek, cukkayı kaybederiz' diyor. Geç onları. Mekke, Müslümanların kutsal yeri, senin tekelinde mi orası? Kimsin sen?" diye konuştu.

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta doğalgaz patlamasıÖnceki Haber

Esenyurt'ta doğalgaz patlaması

Esenyurt Sokaklarına 'Gül Suyu' sıkıldıSonraki Haber

Esenyurt Sokaklarına 'Gül Suyu' sıkıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Esbiyosidal