Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim

Esenyurt Belediyesi'nden İnşaat Şantiyelerine YKS Ayarı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt Belediyesi'nden İnşaat Şantiyelerine YKS Ayarı
Esenyurt’ta YKS’ye giren öğrencilerin gürültüden rahatsız olmamaları için ilçede inşaat çalışmaları sınav süresince durduruldu.

Esenyurt’ta YKS’ye giren öğrencilerin gürültüden rahatsız olmamaları için ilçede inşaat çalışmaları sınav süresince durduruldu. Zabıta ekipleri, şantiyeleri tek tek dolaşarak, çalışanları faaliyetlerini sınav süresince durdurmaları konusunda uyardı.
Yüz binlerce öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başladı. 2 gün sürecek olan maratonun ilk gününde öğrenciler hayalini kurdukları üniversiteyi kazanabilmek için sorular karşısında ter döktü.
Esenyurt’ta sınava giren üniversite adayları için belediye ekipleri önlemler aldı. Esenyurt Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri öğrencilerin sınav süresince gürültüden rahatsız olmamaları için şantiyelerde inşaat çalışmalarını durdurdu.

Zabıta ekipleri şantiyeleri dolaşıp, çalışanları uyardı

Zabıta ekipleri şantiyeleri tek tek dolaşarak çalışmaların sınav süresince yapılamaması konusunda şantiye yetkililerini ve çalışanları uyardı.
Esenyurt Belediyesi’nda görevli zabıta memuru İsmail Kurtulmuş, Türkiye genelinde bugün yapılan üniversite sınavları nedeniyle Esenyurt Belediyemizin zabıta müdürlüğü olarak bölgede yaptığımız çalışmalarda inşai faaliyetlere dayalı herhangi bir çalışmaya izin vermiyoruz. Çalışmaları durdurup, Başkanımız Ali Murat Alatepe’nin selamlarını iletiyoruz. Herhangi bir gürültü kirliliğine sebebiyet vermemek üzere çalışmaları durduruyoruz. Bölge kontrolümüz altında. Öğrencilere başarılar diliyoruz" dedi.

Velilerden de uygulamaya destek geldi

Çalışmayı takdir eden İlyas Yetkin, "Çocukların psikolojisi bozulmasın. Dikkatli davranılsın" derken, Ömer Ertan isimli vatandaş ise, "Güzel bir şey. Çocukların eğitimi önemli, onlar bizim geleceğimiz. Böyle günlerde inşaat firmaları da biraz fedakarlık yapsın öğrenciler için" şeklinde konuştu.
Nagihan Eşin ise, "Kesinlikle durdurulmalı. Zaten çocukların dikkati dağılıyor" dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bedelli için sürpriz tarihÖnceki Haber

Bedelli için sürpriz tarih

Çelik, 'Mitingde gördüğümüz desteği sandıkta da gördük'Sonraki Haber

Çelik, 'Mitingde gördüğümüz desteği sand...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!