Esenyurt Bir Okula Daha Kavuşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt Bir Okula Daha Kavuşuyor
MAXİSEPETT
İlçenin gelişimi için var gücüyle çalışan Esenyurt Belediyesi, çocukların geleceği için yeni bir okulun daha temelini attı.

Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katıldığı törende Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, yeni eğitim öğretim döneminde 20 okulun açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

Okul ihtiyacının hissedildiği ilçelerden birisi olan Esenyurt, yeni bir ilkokula daha kavuşuyor.  Mehmet Döğme isimli hayırseverin bağışlarıyla Esenyurt Belediyesi’ne ait arsada yapılacak olan 32 derslikli Mehmet Döğme İlkokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Bağlarçeşme Mahallesi’nde yapımına başlanan, kısa zamanda eğitim ve öğretime kazandırılması hedeflenen okulun temel atma törenine Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik, Esenyurt Milli Eğitim İlçe Müdürü Paşali Beşli, bağışçı Mehmet Döğme ve vatandaşlar katıldı. Törende mehter takımı bir gösteri sunarken Kuran-ı Kerim tilaveti de yapıldı.

Hedef 20 Okul Açılışı

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yaptığı konuşmada Türkiye’nin 2023 ve daha sonraki hedeflerine okul ve eğitim ile ulaşacağını ifade ederek, “Esenyurt Belediyesi en çok okul yapan ilçe belediyesidir. Biz okulun yanında ilçede birçok kamu binası da yaptık. Biz göreve geldiğimizden bu yana 6 ay boyunca, okulla yatıp okulla kalktık. 16 okul yapımı planladık. Bu temeli atılan 2. okulumuz. Bu ay içinde 2 temel atımı daha olacak. Temmuz ve Ağustos aylarında da 5’er temel atacağız.  Gelecek sömestr dönemine  20 okulun açılışını yetiştirmeye çalışacağız. Bu okulların 3-4 tanesi bağışçılar kalanları Esenyurt Belediye tarafından yaptırılacak“ dedi. Başkan Ali Murat Alatepe, ilçe merkezinde bulunan 3 lisenin Esenyurt’un dış tarafında üniversite gibi kampüs haline getirileceğini belirterek, “Bunun yapımını da özel sektörün yapmasını sağlayacağız. Liselerden boşalan alanlarda da ilköğretim okullarımız olacak. Liselilerin her türlü ulaşımı sağlanacak” diye konuştu. Alatepe, eski kaymakamlık binasının alanında belediyeye ait arsada yapılacak olan okulun mimarisinin modern ve çok katlı olmayacağını belirtti. Gençlik ve Spor eski bakanı Akif Çağatay Kılıç da yaptığı konuşmada Türkiye’de birçok yerde okul sıkıntısının olduğunu hatırlatarak, “Okul yapımı oldukça önemli. Biz de bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından dualarla yeni okulun temeline ilk harç atıldı. ​

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nazım Hikmet Avcılar'da AnıldıÖnceki Haber

Nazım Hikmet Avcılar'da Anıldı

RTE İmam Hatip Ortaokulu’nda Kep Tören HeyecanıSonraki Haber

RTE İmam Hatip Ortaokulu’nda Kep Tören H...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!