Hademeden kız öğrencilere korkunç taciz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul Bahçeşehir’de bulunan bir lisede temizlik görevlisinin kız öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. İddialar öğrencileri ayaklandırdı.

 Velilerin de katıldığı protesto sonucu okul müdürü ve temizlik görevlisi görevden alındı. Görevden alınan temizlik görevlisinin "Kız öğrenciler çok dar giyiniyor" dediği ve okul müdürünün ise öğrencilere "Siz de o kadar dar pantolon giymeyin" dediği ileri sürüldü.

Olay geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir’de bulunan bir lisede meydana geldi. İddialara göre bu yıl göreve başlayan temizlik görevlisi, iki kız öğrenciye okul koridorunda cinsel tacizde bulundu. Yaşadıkları bu olayı aileleriyle paylaşan kız öğrenciler, temizlik görevlisini okul müdürüne şikayet etti.

"KIZ ÖĞRENCİLER ÇOK DAR GİRİNİYOR"

İddiaya göre, taciz olayını kabul eden temizlik görevlisi okul müdürüne verdiği savunmasında “Kız öğrenciler çok dar giyiniyor” dedi. Cinsel tacize uğrayan öğrencilere 'Siz de o kadar dar pantolon giymeyin’ dediği iddia edilen okul müdürü de okul önünde öğrenciler tarafından protesto edildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR

Velilerin de katıldığı protestoda tacize karşı sloganlar atıldı. 11. sınıf öğrencisi Rojbin Paş, temizlik görevlisinin uzun zamandır göz tacizinde bulunduğunu söyledi. Müdüre yapılan şikayetlere rağmen temizlik görevlisinin işten çıkarılmadığını belirten Paş, artan tepkiler sonunda müdürün ve temizlik görevlisinin görevlerinden uzaklaştırıldığını kaydetti.

"TAKİP EDECEĞİZ"

Öğrenci ve velilerin göstermiş olduğu tepkilere dernekler de destek verdi. Bahçeşehirliler Derneği Başkanı Uğur Barış Karabulut, olayın yakın takipçisi oldukları belirterek, “Şu an için müdür ve ilgili hademe görevden alındı. Tacizi gerçekleştiren hademe hakkında gözaltı için soruşturma açıldığı söylendi. Bu konuyu da takip edeceğiz" dedi.

Okul bahçesinde toplanan öğrenciler bir süre daha sloganlar attıktan sonra eğitime devam etmek üzere sınıflara girdi.

İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmed'in yayın tarihi belli olduÖnceki Haber

Mehmed'in yayın tarihi belli oldu

Hocalı katliamı unutulmadıSonraki Haber

Hocalı katliamı unutulmadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!