Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
Kurban Bayramı tatilinin 6 gün olması için vatandaş ve turizmciler hükümetten 31 Ağustos Perşembe günü olan arifeyi de tam gün tatil ilan etmesini bekliyor.

2017 Kurban Bayramı tatili hangi günlere denk geliyor… Şimdiden vatandaş Kurban Bayramı planlarını yapmaya başladı. Bayramın ilk günü 1 Eylül Cuma’ya denk geliyor. Böylece 2 Eylül Cumartesi, 3 Eylül Pazar ve 4 Eylül Pazartesi de tatile denk gelecek.

31 Ağustos perşembe ise arife günü. Çarşamba günü ise 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğundan dolayı resmi tatil.

Vatandaşın ve turizmcilerin ise hükümetten beklentisi yarım gün olan arife tatilini tam güne çıkarması. Böyle olursa bayram tatili 6 güne çıkacak. Vatandaşın ve turizmcilerin gözü Bakanlar Kurulu’nun tatil kararında.

KURBANLIK FİYATLARI NE DURUMDA ?

Öte yandan Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (ETBİR) Derneği Başkanı Ahmet Yücesan, Kurban Bayramı'na kısa süre kaldığını ve kırmızı et fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğunu belirterek, bu yılki kurbanlık fiyatlarında ciddi artış beklemediklerini ve üreticinin elinde yeterli stok olduğunu söyledi.

Yücesan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayında yükselen toptan kırmızı et fiyatlarının, temmuzdan itibaren kilogramda 3 ila 5 lira civarında düştüğünü belirterek, düşüşün eylül ayına kadar sürmesini beklediklerini, bu yüzden yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarında önemli artış öngörmediklerini ifade etti. 

Fiyatların düşmesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın et ithalatında gümrük vergisini düşürmesinin ve tüketimin azalmasının etkili olduğuna işaret eden Yücesan, bakanlığın kararının ardından ithal edilen yaklaşık 10 bin tonluk donuk karkas etin sanayiciyle buluştuğunu bildirdi. 

BAYRAMDA HAVA DURUMU NASIL OLACAK ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinde "Uzun Vadeli Tahminler" başlığı altında aylık ve mevsimlik hava tahminleri de yayınlıyor.

Buna göre Kurban Bayramı'nın başlayacağı arefe günü yani 31 Ağustos Perşembe Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun en doğusu hariç tüm Türkiye'ye güneşli ve sıcak bir hava hakim olacak.

Meteoroloji'nin Ağustos 2017 için beklediği hava tahminleri aşağıdaki gibi:

Hava sıcaklığının; Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece üzerinde; diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 1 ila 2 derece üzerinde seyredeceği beklenmektedir.

Yağışın; Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin biraz altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karadeniz Dernekleri Yemekte BuluştuÖnceki Haber

Karadeniz Dernekleri Yemekte Buluştu

Avcılar Belediyesi'nde ücretler ödenmeyen işçiler iş bıraktıSonraki Haber

Avcılar Belediyesi'nde ücretler ödenmeye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!