Milyonlarca emekliye 3600 ek gösterge müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milyonlarca emekliye 3600 ek gösterge müjdesi
MAXİSEPETT
Seçim öncesi hemşire, polis, öğretmen ve din görevlilerine verilen 3600 ek göstergenin kapsamı genişliyor. Maliye Bakanı Ağbal, 3600 ek göstergenin emeklileri de kapsayacağını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 3600 ek göstergelerin emeklileri de kapsayacağını söyledi. Buna göre yeni düzenlemeyle halihazırda emekli bulunan kamu görevlilerinin maaşları da zamlanacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yapacağımız düzenlemeyle polisimiz, öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz, din görevlilerimiz ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız.

Bu düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak. Böylece, bu görevlerden mevcutta emekli olan ve bundan sonra emekli olacak kamu görevlilerimizin maaşları önemli oranda artacak" dedi. 

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yeri olan unsurlardan bir tanesidir.

Ek göstergelerin yüksek olması emekli aylığı ve ikramiyesinin de yüksek olması demektir. Bu nedenle memurlar bulundukları unvanların 1 inci derece kadroları için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedirler.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır. Ek gösterge rakamı 3000 olan öğretmen ve hemşireler özellikle ek göstergelerin artışını beklemekteydi.

Ek göstergenin özellikle emeklilik haklarına etkisinin fazla olması nedeniyle, memurlar emekli olmadan önce 3600 ek göstergeli bir göreve atanma ya da ek göstergelerinin bu düzeye çıkarılması isteği oluşturmaktadır. 657 sayılı Devlet Kanunu'na tabi olan öğretmen, polis, din görevlileri, hemşireler gibi birçok meslek grubu ek göstergelerin artışını dört gözle bekliyorlardı. 

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kent Haber seçimin nabzını tutuyorÖnceki Haber

Kent Haber seçimin nabzını tutuyor

Erdoğan'ın Diploması Ortaya çıktıSonraki Haber

Erdoğan'ın Diploması Ortaya çıktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Esbiyosidal