Başkan Bozkurt ‘Esenyurt Yaşam Merkezi’ için Almanya’da

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Bozkurt ‘Esenyurt Yaşam Merkezi’ için Almanya’da
Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, seçim kampanyasında dile getirdiği projeler arasında yer alan “Esenyurt Yaşam Merkezi” için hazırlıklara başladı.

Başkan Bozkurt, alanında en önemli merkezlerden birisi olan Almanya Kiel’deki Yaşlı Bakım Merkezi’nde incelemelerde bulundu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Esenyurt’ta hayata geçirilecek olan Meslek Edindirme Kursları için geçtiğimiz hafta İsviçre’ye giderek mesleki eğitim modellerini inceleyen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, bir başka projenin hazırlık çalışmaları kapsamında Almanya’ya gitti. Esenyurtlu bakıma muhtaç yaşlıların ve Alzheimer hastalarının tedavileri ve rehabilitasyonlarının yapılacağı ‘Esenyurt Yaşam Merkezi’ için kolları sıvayan Başkan Bozkurt, alanında dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Almanya’nın Kiel şehrindeki merkezde, yaşlı bakımı, bağımlılık, psikiyatrik ve psikolojik rahatsızlıkların tedavileri ve rehabilitasyonu ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi.

“UMUDUN ŞEHRİ’NE ÇOK YAKIŞACAK”

Kiel’deki merkezde ilgiyle karşılanan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, tedavi yöntemleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. ‘Esenyurt Yaşam Merkezi’ adı ile Esenyurt’ta kurulacak yaşlı bakım merkezinin, Kiel’deki ile yarışabilecek, hatta onun da önüne geçebilecek bir merkez olması için çalıştıklarını belirten Başkan Bozkurt, “Kiel’deki bu merkez, alanında dünyanın en önemli merkezleri arasında yer alıyor. Burada hastaları tedavi etmek için oyun, müzik, sanatsal çalışmalar ve el sanatlarından faydalanılıyor. Kimi zaman hastalar ve görevliler birlikte oyun oynayarak tedavi sürecini beraber götürüyorlar. Burada yaptığımız incelemeler, Esenyurt’ta kuracağımız ‘Esenyurt Yaşam Merkezi’ için bize ışık tutacak. Sosyal tesislerin olduğu, enerjisini kendisi üreten sağlıklı bir yaşam merkezi kuracağız ilçemizde. Esenyurtlu kadınlarımızı, hasta bakımı konusunda eğiterek bu yaşam merkezinde istihdam edeceğiz. Esenyurt Yaşam Merkezi, Umudun Şehri’ne çok yakışacak” diye konuştu.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Esenyurt'tan gitmeye devam ediyorlarÖnceki Haber

Esenyurt'tan gitmeye devam ediyorlar

Egzama tedavisi nasıl yapılır?Sonraki Haber

Egzama tedavisi nasıl yapılır?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!