esss

Başkan Bozkurt Muhtarlarla bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Bozkurt Muhtarlarla bir araya geldi
Muhtarlar Günü programında konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt: “Esenyurt’a katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Gününüzü kutluyorum. Esenyurt için birlikte çalışmaya devam edeceğiz,” dedi.

Esenyurt Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlar ve aileleri için yemek programı düzenledi. Esenyurt Nikâh Sarayı’nda düzenlenen programa Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kuzgun, muhtarlar ve aileleri katıldı.

Esenyurt’ta hayatını kaybeden muhtarlar ve Filistin’de hayatını kaybedenler için Kur’an tilavetinin yapıldığı programda Başkan Bozkurt, muhtarların gününü kutlayarak hediyelerini verdi. Programda, ilçede afetlere karşı yapılan çalışmaları anlatan Bozkurt: “Neredeyse yönetilmesi imkânsız bir tablo devraldık. Bu tabloyu yönetilebilir hale getiriyoruz. Birçok aksaklık yaşadım. Birçok sorunla karşılaştım ama bugün bu sorunların yüzde 70’ini çözdük. Bundan sonrası daha kolay,” dedi.

“Türkiye’nin en nitelikli çalışmasını yapıyoruz”

İlçede doğal afetlerle ilgili yapılan çalışmaları da anlatan Bozkurt şöyle konuştu: “Esenyurt'un depreme hazırlanması için Türkiye'nin en nitelikli çalışmasını yapıyoruz. Bir süre sonra sizleri de dâhil edeceğim. Sizlerin desteğiyle hem halkımızın bilinçlendirilmesi için hem de vatandaşların yapılacak işin içinde bize katkı sunması için çalışmalar yapacağız. Göreve geldiğiniz günden itibaren Esenyurt'ta deprem anında müdahale edecek bir ekip oluşturduk. ESAK birimindeki 22 arkadaşımız akredite oldu, eğitim verebilecek hale geldiler. 250 civarında mahalle gönülleri eğitimi yapıldı, birçok okul ve camide tatbikatlar yapıldı. Prof. Dr. Naci Görür başkanlığında Deprem Çalıştayı’nı başlattık. Esenyurt'un büyük ölçüde zemin haritası çıkarıldı. İlgili kurumlarla görüşmeler yapıldı. Dolayısıyla Esenyurt'ta depremde nerede ne olacağını aşağı yukarı biliyoruz. İlçemizi depreme hazırlayacağız.”

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta Kavga: 2 Kişi Bıçakla YaralandıÖnceki Haber

Esenyurt'ta Kavga: 2 Kişi Bıçakla Yarala...

Ardahan’da Kür Parkı’nın hali içler acısı! Show'u bırak başkan Park'a bak!Sonraki Haber

Ardahan’da Kür Parkı’nın hali içler acıs...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!