Cezaevinden koronavirüs tahliyesi yolda!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cezaevinden koronavirüs tahliyesi yolda!
Hükümet yaklaşık 300 bin mahkûmun bulunduğu cezaevlerinde koronavirüs salgını riskine karşı, uzun süredir üzerinde çalışılan infaz düzenlemesini süratle çıkarmaya hazırlanıyor.

İnfaz düzenlenmesinin haftaya muhalafet partilerinin görüşüne sunulması bekleniyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da "İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız." dedi.

Hükümet, koronavirüs salgını riskine karşı, uzun süredir üzerinde çalışılan infaz düzenlemesini süratle çıkarmaya hazırlanıyor. Taslağın, önümüzdeki muhalafet partilerinin görüşüne sunulması, anlaşılması üzerine ise TBMM gündemine gelmesi bekleniyor.

Terör, cinsel suçlar, kasten adam öldürme, uyuşturucu ticareti gibi suçların kapsam dışı kalacağını belirten NTV'den Serkan Kaya, taslakla ilgili son gelişmeleri açıkladı:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz akşam Çankaya Köşkü'nde önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti'nin hukukçu isimleriyle birlikte konuyla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve katılımcılarının görüşleriyle birlikte taslak üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. Önümüzdeki hafta taslağa son şekli verilerek muhalefet partilerinin görüşüne sunulacak. Fikir birliği sağlanırsa hemen ardından yasalaşması için TBMM gündemine getirilecek.

Terör, cinsel suçlar, kasten adam öldürme, uyuşturucu ticareti gibi suçlar kapsam dışı tutulacak. Bu düzenlemeyle birlikte 12 yıl ceza alan birisinin cezaevinde kalma süresinin 6 yıla düşürülmesi planlanıyor.

Yeni düzenlemeyle doğum yapan kadınların, doğumdan sonraki bir buçuk senelik süreyi evlerinde geçirmesi planlanıyor."

AK PARTİ'DEN YENİ AÇIKLAMA

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, infaz düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Muş açıklamasında, "İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Meclis'te önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığına sunacağız." dedi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
İşleri Düşen Taksiciler Esenyurt’ta eylem yaptıÖnceki Haber

İşleri Düşen Taksiciler Esenyurt’ta eyle...

İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da ulaşım seferlerine kısıtlama geliyorSonraki Haber

İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da ulaşım se...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!