Esenyurt Deva Partisi Zamları Protesto etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt Deva Partisi Zamları Protesto etti
Esenyurt Deva Partisi İlçe Başkanlığı, Elektrik, Doğalgaz ve Akaryakıta yapılan zamları protesto ederek basın açıklaması yaptı..

İşte ilçe Başkanı Halis Kahriman'ın o açıklaması..

Bugün burada bulunmamızın nedeni; elektrikten, doğalgaza, köprü geçişlerinden,  akaryakıta, en temel ihtiyaç malzemesi olan gıda sebze ve meyve fiyatlarına yapılan her biri zulüm niteliğinde zamları protesto etmek, bu zamlardan dolayı nefes alamayacak duruma getirilen halkımızın sesini duyurmaktır.

Hayat pahalılığı ile yoksullaşan vatandaşlarımızın fileleri boş, tencereleri boş, cüzdanları boş. Peki, kimin cebi dolu, Kaybeden 84 milyon iken kazanan kim? elbette saray iktidarı ve yandaşları.

Zamlara doymayan iktidarın, beceriksiz ekonomi yönetiminin faturasını maalesef işçi, memur, esnaf, çiftçi, öğrenci, sanayici, yani tüm halkımız ödüyor.

Son bir yılda esnafın elektrik tüketimine yapılan zam artışı % 162 Tarımsal sulamada %124 Evde tüketilen elektriğe ise % 103 oranında zam yapılmıştır. Mevcut iktidar Aralık ayında yapılan zamları 1 ocak itibari ile yürürlüğe koymuş kademeli tarife ile kademeli zamlar yapılarak Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını yapmıştır. İlk kademeye %52 bir üst kademeye %127 zam yaparak kademeli zulme imza atan iktidar ticarethanelere de en üst kademede zam yapmayı unutmamıştır. Saray iktidarının yaptığı bu zamların sonucu zaten zor durumda olan halkımızda dayanacak güç kalmamıştır. İnsanlar elektrik faturasını ödeyemez duruma düşürülmüş ve elektrikleri kesilmiştir. Bugün burada görmüş olduğunuz bu gaz lambalarını bu yıl elektrik faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen 714 bin hanenin durumuna dikkat çekmek için getirdik.

Biz deva partisi olarak buradan iktidara seslenmek istiyoruz, Elektrik lüks değil, en temel ihtiyaçtır. Bunu vatandaşına en uygun fiyatla ulaştırma görevi devletin asli görevidir. Bu soğuk kış günlerinde bir an önce elektriğe yapılan zamlar aralık ayı öncesine alınmalı, KDV yüzde 18 değil yüzde 1 olarak belirlenmeli. Halkımızdan ocak ayında alınan zamlı faturaların farkı iade edilmelidir.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta Eğitim alanında Örnek Proje “Benim Odan Senin Sınıfın”Önceki Haber

Esenyurt'ta Eğitim alanında Örnek Proje...

Esenyurt Köklü Değişim'den Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözümler toplantısıSonraki Haber

Esenyurt Köklü Değişim'den Ekonomik Kriz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!