Esenyurt kent Konseyi Gazetecileri Ağırladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt kent Konseyi Gazetecileri Ağırladı
Esenyurt Kent Konseyi Başkanı ve yürütme kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kent Konseyi Basın Çalışma Grubu sorumlusu ve yürütme kurulu üyesi Cihan Beyaz tarafından organize ettiği kahvaltı programına ilgi yoğundu yerel ve ulusal gazetelerde görev yapan gazeteciler ile bir araya gelindiği kahvaltıda Gazetecilerin gününü kutlayan Esenyurt Kent Konseyi Başkan M. Hanifi Kaya, "Basın aslında bir şehrin kalbidir" dedi.

"BASIN OLMAZSA OLMAZIMIZ"

Programda konuşan Esenyurt Kent Konseyi Başkan M.Hanifi kaya, bir araya geldiği gazetecilerin gününü kutlayarak, "Yaptığımız genel kurulda göreve geldik. Yönetim olarak biz hem Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlamak hem de sizinle bir araya gelmek niyetiyle bu programı düzenledik. Davetimizi kırmayıp, yanımızda olduğunuz için çok mutluyuz. Biz Kent Konseyi olarak, basınla ilişkilerimizi her zaman çok iyi tuttuk. Çünkü basın şehir için ülke için çok önemlidir. Yerel basın aslında bir şehrin kalbidir. Faaliyetlerimizi, hizmetlerimizi basın aracılığı ile üyelerimize, halkımıza en güzel şekilde duyuruyoruz. Basın olmazsa olmazımızdır. Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum, biz de elimizden geldiğince sizlerin yanında olmaya çalışıyoruz" dedi.

“KENTE KARŞI HEMŞEHRİCİLİK HUKUKUNUN GELİŞTİRİLMESİ”

Kent Konseyi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı’na bağlı bir kurum olduklarını ifade eden Kaya, “Kent konseyi görevleri arasında; hemşericilik bilinci geliştirmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, saydamlık var. Ancak statüsüne ve bağlayışına baktığınızda kent konseylerinin tüzel bir kişiliği yok. Bir sürü tanım yapılmış 6. Maddesinin görevleri arasında ama tüzel bir kişilik tanınmamıştır. O yüzden kendimize ait resmi bir özel mülkiyetimiz yok. Türkiye’de Kent Konseyi’ni Çevre ve Şehircilik Bakanı’na rapor edip yasal statüye kavuşması için elimizden geleni yapacağız. Kent Konseyi tüzel kişilik edinilmediği sürece biz buzda dans ederiz. Biz bu ülkede bu estetiğe sahip değiliz.

Esenyurt Kent Konseyi oluşumu şu anda yönetmenliğinin 8. Maddesine göre yerellik ilkesi çerçevesindedir. Kent Konseyi, Kaymakamlığın belirlediği 10 temsilci, belediye başkan temsilcisi, yardımcısı, STK, üniversiteler, yani bireysel değil kurumsal bir tanım yapılmıştır.  Her bir kurum kendi temsilcisini gönderir ve bir araya gelerek yönetimi oluşturur.” dedi.

KENT KONSEYİ TAM KADRO ORADAYDI

Kahvaltı programına ayrıca Esenyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynel Çambeli, Kadın meclisi Başkanı Çiğdem Çınar, Genel Koordinatör Zafer Aras,Yürütme kurulu üyelerinden Esenyurt Belediye Başkan yardımcısı Cemal Güneysu, Cihan Beyaz, Şenol Şen, Sadık Aksoy, Yusuf Ulu, katılım sağladı.

 

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Harun Özer, Esenyurt'u perişan ettiler!Önceki Haber

Harun Özer, Esenyurt'u perişan ettiler!

Esenyurt'ta kamyonetten çaldığı kredi kartıyla alışveriş yaptıSonraki Haber

Esenyurt'ta kamyonetten çaldığı kredi ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!