Esenyurt’ta Güçlü Kadınlar Kooperatifi Meclis Kararı ile resmen kuruldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt’ta Güçlü Kadınlar Kooperatifi Meclis Kararı ile resmen kuruldu
Aralık ayı Meclis toplantısında eksik evraklar nedeni ile red veren AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri eksikliklerin giderilmesi ile Ocak ayı toplantısında kabul oyu kullandı.

“Önemli olan kadınların yaşama tutunmalarını sağlamak”

Esenyurt Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde, Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile S.S. Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi arasında işbirliği protokolü yapılabilmesi ilişkin madde meclisten geçti. Aralık ayı meclis toplantısında eksik evraklar sebebi ile teklife red oyu kullanan AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri eksikliklerin giderilmesinden dolayı bu kez kabul oyu verdi. Bunun üzerine kadın kooperatifi kurulması teklifi meclisten oy birliği ile geçti. Desteklerinden dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Bozkurt, “Önemli olan kadınların yaşama tutunmalarını sağlamak. Kadınların emeği, onların ürünü, onların düşüncesi umarım güzel faydalar sağlarlar” dedi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Esenyurt Belediyesi Meclisi Ocak ayı meclis toplantısının ikinci birleşimiEsenyurt Belediyesi meclis salonunda yapıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un başkanlık yaptığı toplantıda  Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi ile protokol yapılabilmesine için belediye başkanına yetki verilmesine ilişkin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ nün başkanlık teklifi de görüşüldü. Madde ile ilgili Hukuk, Kadın Aile ve Çocuk komisyonlarının sunduğu ortak raporu doğrultusunda, belediye başkanına imza yetkisi verilmesi konusu uygun bulunarak, oy birliğiyle meclisten geçti.

“ORTAK BİR KARARA VARDIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Kadınlar için ortak bir karara varılmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Başkan Bozkurt, “Ben Milliyetçi Hareket Partili, Ak Partili, İyi Partili, Cumhuriyet Halk Partili hatta, mecliste grubu olmayan diğer siyasi partili arkadaşların destek vermesinin, bu işi güçlendireceğine inanıyorum. Önemli olan kadınların yaşama tutunmalarını sağlamak ve herkesin bunda tuzunun olması. Ben teşekkür ediyorum. Bu iş kadınların emeği, onların ürünü, onların düşüncesiyle oldu. Simgeleri Ankakuşuydu. Anadolu’ya özgü küllerinden doğan çok güçlü bir simgeleri var. Umarım güzel faydalar sağlarlar. Ortak bir karara vardığımız için mutluyum” diye konuştu.Gündemdeki16 maddenin görüşüldüğü meclis oturumu, 1 Şubat Pazartesi günü toplanmak üzere sona erdi.

MAXİ

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti'den üç isme 81 ilde suç duyurusuÖnceki Haber

AK Parti'den üç isme 81 ilde suç duyurus...

Esenyurt'ta internet kafeye polis baskınıSonraki Haber

Esenyurt'ta internet kafeye polis baskın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!