Esenyurt’un Trafik Sorunu Çözülüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt’un Trafik Sorunu Çözülüyor
Esenyurt Belediyesi ve İBB, TEM otoyolu ile D-100 Karayolu’nu bağlayan Doğan Araslı Bulvarı üzerinde çalışma başlattı.

Esenyurt Belediyesi, kronik hale gelen trafik sorununu gidermek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda TEM otoyolu ile D-100 Karayolu’nu bağlayan Doğan Araslı Bulvarı üzerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yol genişletme çalışması başlatıldı.

Trafik akışının yoğun olduğu noktalarda iyileştirme çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, Doğan Araslı Bulvarı’nda yol genişletme çalışması başlattı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte yürütülen çalışmaların ilk aşamasında eski belediye binası önünde yol genişletme ve Üçevler Mahallesi’ne dönüşte cep şerit yapılıyor.

YOL ÇALIŞMALARI, BÖLGEDEKİ TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTACAK

Doğan Araslı Bulvarı’nda yapılan çalışmalar sonucunda sürücüler, kritik noktalarda trafiğe takılmadan yolculuklarını sürdürme olanağına kavuşarak zamandan tasarruf edecek. Bölgede trafik yükü azalacak diyen Fen İşleri Müdürlüğü yetkilisi Yakup Memetcik, “BuradanÜçevler Mahallesi yönüne yoğun bir dönüş talebi var. Bu nedenle trafik sıkışıyor. Burada çalışma sonucunda trafik yoğunluğu azalacak” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

İBB ile birlikte sokağa çıkma kısıtlaması döneminde çalışmaların hızlandırıldığını dile getiren Memetcik, “Trafik sorununun olduğu pek çok noktada çözüm üretiyoruz” diye konuştu. Memetcik, “Üçevler Mahallesi yönüne dönüşünü cepli çift şerit olarak tasarladık. Mevcut kaldırımı sağa kaydırıyoruz. Kaldırımı kaydırırken çıkan taşlarıbordürleri de atmıyoruz, bunları şantiyemizde depolayıp başka yerlerde kullanıyoruz. İBB ile birlikte Doğan Araslı Bulvarı’nda trafik açısından problem olan pek çok noktada çözüm üretiyoruz. Esenyurt Belediyesi olarak trafiği rahatlatmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir”dedi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Beylikdüzü’nde Kepçeyle ağaç kıyımıÖnceki Haber

Beylikdüzü’nde Kepçeyle ağaç kıyımı

Ramazan Bayramı Kutlama mesajlarıSonraki Haber

Ramazan Bayramı Kutlama mesajları

Haber Yorumları

 • Müslüm12-05-2021 01:36

  Cumhuriyet mahallesi cafelerin önünde saga mecburi yönü kaldırıp transit geciş yaparak resmen trafik yogunlugu oluşması için ne gerekiyorsa yapmışsınız zaten oranın mevcut trafigi problem iken şimdi arapsacına döndü tebrik ederim nasıl bir iş yapıyorsunuz anlayamıyorum sizi sözde trafiki çözüyorsunuz aksine daha da beter ediyorsunuz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!