esss

Faruk Demir, 20 Milyonluk Şelaleyi Hatırladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Faruk Demir, 20 Milyonluk Şelaleyi Hatırladı
Önceki dönem Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından yaptırılan şelale Mevcut başkanın aklına geldi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, eski CHP Milletvekili Ensar Öğüt tarafından turizm amaçlı Halilefendi Mahallesi’nde yapılan butik otel inşaatında doğanın ve şelalenin tahrip edildiğini iddia etti. 

ŞELALE KADERİNE TERK EDİLDİ! 

Demir, Ensar Öğüt’ün Kura Nehri’ni çevreleyen kayalıklara zarar verdiğini ve belediye tarafından yaptırılan 20 milyon liralık şelale yatırımının da zarar gördüğünü iddia ederek 5 Yıldır atıl durumda bıraktığı milyonluk şelaleyi hatırlayıp sahip çıktı. Göreve başladığı günden beri tek çivi çakmadığı şelale adeta harap olmuş durumda, bölgede yapılan çevre düzenlemelerine rağmen Şelaleyle ilgilenmeyen Faruk Demir, mevcut yapıyı kaderine terk etti.  

Faruk Demir yaptığı açıklamada "Yaklaşık 2 yıldır devam eden inşaatla ilgili bir durdurma kararı bugüne kadar verilmedi. Sadece kendi parseli dışında yapılan işlemler durduruldu. Otel inşaatı durdurulmamıştır. Biz kamu adına görev yapan kişiler, bu gibi tecavüzlere ve el koymalara karşı koymayacaksak görevimizin başında olmayalım. Bu tamamen CHP Belediyesini karalamaya yönelik bir atraksiyondur. Belediyemiz haksız işlem yapmışsa hukuki yönden gerekeni yapar. Burada belediye görevini yapmıştır. Burada izinsiz bir gasp var. Yukarıda bulunan havuz tahrip edilmiş. Hiçbir önlem alınmadan buradaki falezler, kayalıklar tahrip edilmiştir" dedi. Başkan Demir, "Tahrip edilen bu alan eski haline getirilecek. Ardahan’ın tarihi silüetini asla bozmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı. 

ENSAR ÖĞÜT'TEN AÇIKLAMA GEÇİKMEDİ

Demir’in açıklamalarının ardından yazılı bir açıklama yapan Ensar Öğüt, "Ben sınırlarımın dışına çıkmadım. Bulunduğumuz alanın yer tespiti için belediyeden harita mühendisi talebinde bulundum. Fakat belediye yer tespiti için harita mühendisi görevlendirmedi. Ayrıca şelaleyle ilgili hiçbir tahribatımız olmadı. Şelalenin üzerindeki kayalar, dönemin belediye başkanı tarafından betonla sabitleştirilerek yapılmış süs kayalarıdır. Hafriyat dökülen alanla ilgili de Milli Emlak’a tescil dışı olması nedeniyle ecrimisil ödeyerek aldım. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında herkes büyükşehirlere yatırım yaparken ben kendi şehrim Ardahan’a yakışan Kars’ın taş binalarından daha iyi taş bina yaparak turizmin gelmesini sağlamayı amaçladım. Bu sayede turizm canlanacak ve bölge halkı olumlu etkilenecektir. Benim yetkililerden tek talebim bu konuda duyarlı davranmalarıdır. Başka bir projemiz de çok amaçlı bir salon planlamasıydı. Şu anda bu yatırımı da askıya aldık" dedi. 

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Çaykara, Avcılar hakettiği yerlere gelecekÖnceki Haber

Başkan Çaykara, Avcılar hakettiği yerler...

Köroğlu Ailesinin acı günüSonraki Haber

Köroğlu Ailesinin acı günü

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!