Fil Kütüphanesi Esenyurt’ta açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fil Kütüphanesi Esenyurt’ta açıldı
Esenyurt Belediyesi’nin Save The Children Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Esenyurt Toplum Merkezi’nde, birçok dilden eserin yer aldığı kütüphanenin açılışı gençlerin katıldığı etkinlikle gerçekleşti. Esenyurtlu gençlerin kitap bağışı yaptığı kütüphaneye,birçok dilde aynı anlama gelen ‘Fil’ adı verildi.

Esenyurt Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Save The Children Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Esenyurt Toplum Merkezi’nde, içerisinde birçok dilden eserin yer aldığı kütüphaneninaçılışı yapıldı. Farklı dillerde aynı anlama gelen ‘Fil’ isminin verildiği kütüphaneye Esenyurt Belediyesi Eurodesk Temas Noktası tarafından kitap bağışı yapıldı. Gençlerin sosyal uyum sağlaması açısından tanışma ve kaynaşma etkinliğiyle başlayan açılışta gençler,bağışlanan kitapları gençler kategorilerine uygun bir şekilderaflara yerleştirdi. Etkinliğin sonundaise gençler, bundan sonraki süreçte merkezde neler yapabileceklerine dair fikir alışverişinde bulundu.

“Gençlerin kaynaşmalarına katkı sağlıyoruz”

Açılan kütüphaneye Eurodesk Temas Noktası olarak destekte bulunduklarını söyleyen Esenyurt Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü personeli Yusuf Gündoğdu, “Eurodesk Temas Noktamızda gençlerle birlikte topladığımız kitapları Fil Kütüphanemize bağışladık. Kütüphanemizin ismi Fil, çünkü bu isim, birçok dilde aynı anlamı taşıyor ve ‘güçlü’ anlamına geliyor. Kütüphanemizde birçok dilden kitaplar yer alıyor. Vatandaşlarımız gelip kitaplarını alıp okuyabilirler. Aynı zamanda farklı farklı projelerde gençlerimizi buraya davet edip sosyal aktivitelerde bulunmalarına ve kaynaşmalarına katkı sağlıyoruz. Etkinliğimizde isegençlerimiz başlı başına bir kütüphane kurdular. Kitapların diziliminden farklı farklı sınıflandırılmasına kadar birçok çalışma yapıldı” dedi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta taciz iddiası mahalleyi karıştırdıÖnceki Haber

Esenyurt'ta taciz iddiası mahalleyi karı...

102 ve 103. olimpiyat madalyaları kadın boksörlerdenSonraki Haber

102 ve 103. olimpiyat madalyaları kadın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!