Üst Reklam 970x90
esss

Geleceğin Akademisi "Samyeli Akademi"den görkemli açılış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geleceğin Akademisi "Samyeli Akademi"den görkemli açılış
Esenyurt Saadetdere Mahallesinde faaliyete geçen Samyeli Akademi'nin açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Açılış programına Ak Parti Milletvekili HALİS DALKILIÇ, İlçe Kaymakamı Dr. VURAL KARAGÜL,  AK Parti MKYK ÜYESİ Fatih Çiftçi, İstanbul 3. bölge Milletvekili Adayı Harun Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener ve Şube müdürleri, Ak Parti Esenyurt İlçe Başkan Vekili ENGİN KARABOZ, İlçe Başkan Yrd İsmail Ayaz, İlçe İlçe Bşk Yrd Erdoğan Akan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, Beylikdüzü Önceki dönem Belediye Başkanı VEHBİ ORAKÇI, Esenyurt Karadenizler Federasyon Başkanı ABDURRAHMAN ADA, Meclis Üyesi TOGAY ÇOBAN, Kent Meclisi Başkanı Mehmet Hanifi Kaya, Avcılar Yeşilay Başkanı UFUK GÜNEŞ, iş adamları, STK başkanları, kanaat önderleri, okul müdürleri, kamu kurumu yetkilileri, gazeteciler, yüzlerce özel gereksinimli birey ve ailesi katılım sağladı.

Samyeli Akademi, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve diğer bireyler için her geçen gün hizmet ağını genişletip, kurumsal hizmet veren bir merkez olma yolunda hayata geçirildi.

"Biz büyük bir aileyiz" sloganıyla eğitim faaliyetlerini sürdüren Samyeli, bu sefer "Geleceğin Akademisinde Hayat var" sloganıyla nitelikli bir eğitim hizmeti sunmayı amaçlıyor. Samyeli Akademi, özel çocukları sevgiyle kucaklayan profesyonelce destekleyen uzmanlar tarafından hep daha iyiye ulaşabilmek için hizmet verecek.

Geniş bir alanda hizmet verecek olan eğitim merkezinde gerekli tüm eğitim öğretim materyalleri, fizyoterapi odası, bireysel sınıflar, erken çocukluk destek eğitim odası ve grup sınıfları ile özel eğitim kurumlarında olması gereken tüm fiziki şartlar bulunuyor.

Akademi'de ; Erken Çocuklukta Müdahale Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü, Zeka ve Performans Ölçme Değerlendirme, Psikoloji Destek ve Aile Eğitimi, Fizik Tedavi konularında uzman kadrolardan destek alınabilecek.

Cansu Dağ, Buket Demir, Ayşe Güneş ve Bahattin Demir'in ortaklığında eğitim faaliyetlerine başlayan kurum 1.000 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede.

Açılışta Konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanlarından Bahattin Demir, "Samyeli Esenyurt'a uzun yıllardır hizmet eden köklü eğitim kurumlarından biri. Özel gereksinimli bireyleri sevgiyle kucaklayan ve onların sadece eğitim değil tüm haklarını savunan bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Özel çocuklarıyla birlikte olmak bize hayat enerjisi ve mutluluk veriyor. Bu mutluluğu 2. şubemizin açılışını yaparak daha da perçinledik. Tüm özel çocuklarımızla ve ailelerimizle birlikte olmak bize her zaman güç veriyor. Tüm katılımcılara böyle bir günde bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açılışı katılan Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, "Samyeli çalışmalarıyla her zaman bölgemize güzel hizmetler yapan bir kurum. Çalışma faaliyetleriyle her daim özel çocukların yanındalar. Birlikte birçok ortak projede buluşma fırsatı bulduk. Açılışı gerçekleşen yeni kurumda da yeni başarılara imza atacağını biliyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."diye konuştu.

Ak Parti Milletvekili HALİS DALKILIÇ, "3’üncüsü açılan Samyeli okullarında özel çocuklarımız hizmet alabilecek. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda özel çocuklarımızın eğitim ve sosyal hakları yoktu. Avrupa'daki arkadaşlarımız bize özel gereksinimli bireyler ücretsiz eğitim alıyor maaş alıyor dediklerinde bize inanılmaz geliyordu. Şükür ki ülkemizde artık özel çocuklarımızın tüm sosyal ve eğitim hakları mevcut. "diye konuştu.

Çocukların doyasıya eğlendiği Açılış töreninden sonra Samyeli Akademi, davetliler tarafından gezildi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Memleket Partisi Esenyurt, İnce'nin tarafsızlık kararını tanımadı! Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerÖnceki Haber

Memleket Partisi Esenyurt, İnce'nin tara...

Binali Yıldırım: AK Parti'nin her zaman işi hizmet olmuşturSonraki Haber

Binali Yıldırım: AK Parti'nin her zaman...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!