Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim

HİZMET-İŞ'ten Esenyurt Kaymakamı Karagül'e çağrı: Bu hizmeti belediye yapmalı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt Belediyesi bütçesinden yapılan spor salonları kaymakamlığın yazısı ile belediyeden alındı. CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, onlarca insanın işsiz kalacağını belirtti.

HAK-İŞ’TEN, “150 PERSONEL İŞSİZ KALMASIN” AÇIKLAMASI

Hak-İş Sendikaları Konfederasyonu, Esenyurt Belediyesi’ne ait 11 spor merkezinin kaymakamlığa devrinin talebi üzerine işsiz kalacak olan 150 personel için açıklama yaptı. HAK-İŞ; “Emekçi kardeşlerimizin işlerine ve görevlerine devam etmesini istiyoruz.Karar tekrar gözden geçirilmelidir” dedi.

Esenyurt Belediyesi'ne ait 10 spor salonu ve bir yüzme havuzuna Esenyurt Kaymakamlığının el konulması talebi üzerine basın açıklaması yaptı. HAK-İŞ yetkilileri bu talebin gerçekleşmesi sonucunda 150 personelin işsiz kalacağı gerekçesi ile “Esenyurt Kaymakamlığına Çağrımız” başlığı ile Esenyurt Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya söz konusu spor salonlarında çalışan işçiler de katıldı. Yapılan açıklamada konuşan HAK-İŞ İstanbul Şişli 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Canpolat, 150 personelin işsiz kalması söz konusudur diyerek, kararın gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

“KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR”

11 salonda görev yapan 150 personelin işsiz kalması söz konusudur diyerek, Esenyurt Kaymakamlığına çağrıda bulunan Canpolat, “Spor salonlarının kaymakamlığa devrine gerekçe olarak, buspor salonlarının okulların, çevre spor kulüplerinin veEsenyurt halkının kullanımına sunulacağı ileri sürülmektedir. Oysa bu salonlarda zaten halihazırda okullara, spor kulüplerine ve Esenyurt halkına ücretsiz olarak hizmet verilmektedir.Belediye tarafından kurulmuş ve belediyeye ait olan spor salonlarının devri durumunda, bu salonlarda görev yapan emekçi üyelerimiziniş akitleri boşa düşeceğinden sonlandırılması söz konusudur.Sayın Esenyurt Kaymakamımızdan talebimiz, bu salonlarda istihdam edilen personellerin istihdamının sürekliliğinin sağlanması ve oluşacak mağduriyetlerin önüne geçilmesidir.Söz konusu spor salonlarının devrinin durdurulmasını, üyelerimizin işsizlik tehlikesiyle baş başa bırakılmamasını, bugüne kadar olduğu gibi spor hizmetlerinin yürütülerek emekçi kardeşlerimizin işlerine ve görevlerine devam etmesini istiyoruz.

Sayın Esenyurt Kaymakamımızdan talebimiz, çağrımıza kulak verilerek, oluşacak mağduriyetlerin önüne geçilmesidir.HAK-İŞ/Hizmet-İş sendikası olarak amacımız,bu spor salonlarında çalışan emekçi kardeşlerimizin işsiz kalmalarının önüne geçmektir.Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde ne üyelerimizin nede onlarla birlikte ailelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamamasıdır. Kamunun ve emekçilerin menfaati gözetilerek hareket edilmesini ve devir talebinin tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz” dedi.

“20 BİN VATANDAŞ BU HİZMETİ ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ALAMAYACAK”

Esenyurt Belediye BaşkanıKemal Deniz Bozkurt,Şubat ayı olağan meclis toplantısında talebin gerçekleşmesi durumunda 20 bin vatandaşın bu hizmeti Esenyurt Belediyesi’nden alamayacağını ifade etmişti. Başkan Bozkurt, “Bunun dışında yine Esenyurt Belediyesi bütçesinden yapılmış camiler var. Camilerin altındaki otoparklar ve pazar alanları var. Bunlar da geri isteniyor. Eğer bu karar uygulanırsa, spor salonlarından hizmet alan yaklaşık 20 bin kişi, ücretsiz verdiğimiz bu hizmeti, Esenyurt Belediyesi tarafından alamayacak. Ayrıca burada çalışan 150 arkadaşımız da maalesef işsiz kalacak. Madem bu iş yanlıştı geçmişte neden yapıldı, neden işletildi?... Kendinizi, gerçek dışı bir işe inandırdığınızda gerçek değişmiyor. Bütün açıklığıyla gerçek ortada ve herkes bunu görüyor. Sizin vicdanınıza bırakıyorum. Biz bütün engellemelere rağmen hizmet etmeye devam edeceğiz” demişti.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt’ta Silahlı SaldırıÖnceki Haber

Esenyurt’ta Silahlı Saldırı

Songül Karlı'dan mini elbiseli poz! Olay olduSonraki Haber

Songül Karlı'dan mini elbiseli poz! Olay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!