İsrail’de serbest bırakılan Ebru Öztürk'ü Başkan Alatepe Karşıladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İsrail’de serbest bırakılan Ebru Öztürk'ü Başkan Alatepe Karşıladı
MAXİSEPETT
Kudüs ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönmek istediği sırada 11 Haziran'da Tel Aviv'de gözaltına alınan Ebru Özkan, bir ay süren tutukluluk süresinin ardından serbest bırakılarak Türkiye'ye döndü.

Kudüs ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönmek istediği sırada 11 Haziran'da Tel Aviv'de gözaltına alınan Ebru Özkan, bir ay süren tutukluluk süresinin ardından serbest bırakılarak Türkiye'ye döndü.

Kudüs'e gerçekleştirdiği 3 günlük ziyaret sonrası Türkiye'ye dönmek istediği sırada Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı'nda 11 Haziran'da gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan, 11 Temmuz'da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Bir aylık tutukluluk süresinin ardından serbest bırakılan Özkan, yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması sonrası Türkiye'ye döndü. 

Göz yaşlarını tutamadı

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla gece saat 00.30 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Ebru Özkan'ı ailesinin yanı sıra Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Bir ay süren ayrılığın ardından ailesine ve yakınlarına kavuşan Özkan, havalimanının VİP bölümünde yakınlarıyla kucaklaştığı sırada göz yaşlarına hakim olamadı. Karşılama sonrası alatepe şunları söyledi.

israil korkaksın diyoruz ya boşa demiyoruz.
Filistin'e turist olarak giden günümüzün Nenehatun'u Erzurumlu Ebru Özkan kardeşimizin bir demet gülün yakışacağı ellerine kelepçe ayaklarına da pranga vurmak suretiyle 18 gün isnatsız bir suçlamadan tutuklu olarak gözetim altında tutması korkaklığının bir emaresi olmaktan başka bir şey değil.
Mahkemelerdeki asil duruşu Ebru Özkan'ın gücünün, 15 Temmuz gibi önemli bir tarihte ülkemize dönmüş olması da Türkiye'nin gücünün bir nişanesi. Nene Hatun ülkene hoş geldin.

"Çok şükür bitti vatanımdayım, huzurluyum."

Havalimanında kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tutukluluk süresinde yaşadıklarına ilişkin açıklamada bulunan Ebru Özkan, "Herkese sonsuz teşekkürler. Çok şükür bitti. Vatanımdayım, huzurluyum. Böyle değerli bir günde gelmiş olmak da bana ayrı bir mutluluk veriyor. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Büyükelçiğimiz sürekli olarak davayı takip ediyordu. Bana sürekli haberler geliyordu. Türkiye'den gelen destekler bana sürekli olarak bildiriliyordu. Açıkçası çok şaşkındım. Yani bu kadar yayıldığını ve davaya bu kadar destek verildiğini bilmiyordum. Bu anlamda da Türk halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Başkanımız da Recep Tayyip Erdoğan'a da sonsuz teşekkür ediyorum. Çok fazla ilgilendiler, alakadar oldular" dedi.

Ebru Özkan daha sonra yakınlarıyla birlikte Havalimanından ayrıldı.

 

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hadımköy’de kaza: 2’si asker 3 kişi yaralıÖnceki Haber

Hadımköy’de kaza: 2’si asker 3 kişi yara...

Esenyurt 15 Temmuz’da köprüye aktıSonraki Haber

Esenyurt 15 Temmuz’da köprüye aktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!