Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günleri yoğun ilgi ile başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günleri Beylikdüzü etkinlik alanında yoğun bir katılımla başladı.

Tanıtım Günlerinin ev sahipliğini yapan Ardahan Kültürevi’nin Düzenlediği tanıtım günlerinde kültürel öge ve yöresel etkinliklerin tanıtıldığı iki büyük çadır kuruldu. 5 gün boyunca devam edecek olan etkinlikte vatandaşlar çadırları gezerek yöresel ürünleri hem tatdı hem de satın aldı.. Öte yandan tanıtım günleri için alana gelen vatandaşlar düzenlenen konserlerle aynı zamanda halk oyunları ile doyasıya eğlenerek festivalin tadını çıkarmaya devam ediyor.

"Burada Iğdır'ımı temsil etmekten gurur duyuyorum"

Iğdır'dan tanıtım günleri için gelen Raciye Cengiz, "Ben Iğdırlıyım. Burada Iğdır'ımı temsil etmekten gurur duyuyorum. Kars, Iğdır, Ardahan yöresel ürünlerimizi tanıtmak için buradayız. Şuan kaşarın kilosu 45 TL satışlar çok iyi memnunuz ama daha iyi olsun diye çabalıyoruz. Ardahan'ın çeçil peynirini tatmak için Iğdır'ımızın patlıcan reçelini tatmak için herkes gelsin bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Donmuş kaz Kars'ın özel lezzetlerinden biridir"

Donmuş kazı İstanbullulara tanıtmak için bin 700 kilometre yoldan getirdiğini Furkan Baran Yardımel, "Donmuş kaz Kars'ın özel lezzetlerinden biridir. Kars'taki annelerimizin temizleyip kurutup tuzladığı halde gelmiş bu lezzeti İstanbul'a tanıtmak için bin 700 kilometre yol geldik. Kars'ın en meşhur lezzeti kaz ve kaşarıdır. Kilosu 100 TL'den başlıyor. İstanbullularda bu lezzeti tatsınlar istiyoruz. İndirim yaptığımızda müşterinin hoşuna gidiyor" diye konuştu.

"Cağ kebabını gördükten sonra kazı unutuyorlar"

31 yıldır Cağ kebabı yaptığını bu lezzeti İstanbullularla buluşturmak istediğini belirten Özcab Bal, "Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri olduğu için özellikle kaza geliyorlar. Cağ kebabını gördükten sonra kazı unutuyorlar. Cağ kebabı kazı bastırıyor. Daha çok talep görüyor. Bu kültürü daha iyi biliyorlar. Kazı unuttular artık" dedi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta kız kaçırma iddiası sonrası ortalık karıştıÖnceki Haber

Esenyurt'ta kız kaçırma iddiası sonrası...

Esenyurt’ta Sahte Kuyumcudan milyonluk vurgunSonraki Haber

Esenyurt’ta Sahte Kuyumcudan milyonluk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!