esss

Kavurucu sıcaklar başlıyor, herkes hazırlıklı olsun. Bu geceye dikkat

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kavurucu sıcaklar başlıyor, herkes hazırlıklı olsun. Bu geceye dikkat
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, sıcaklıklar artıyor. Marmara Bölgesi'ndeki rüzgar sıcak esiyor. Ege'de Bodrum ve Kuşadası'nda rüzgar kuvvetli olsa bile sıcak çarpması tehlikesi var. Akdeniz'de ise kuru esen rüzgarlar orman yangını riskini artırıyor.

 Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Türkiye sıcak hava dalgasının etkisine giriyor. Önümüzdeki hafta ülke genelinde sıcaklıklar 5-6 derece daha yüksek seyredecek. Sıcaklığın 32-33 derece olduğu İstanbul'da rüzgar kuru esiyor. İstanbul'da yarın nem seviyesinin yüksek seyredeceği kaydedildi. 

Rüzgarın etkili olduğu İzmir'de, sıcaklık 37 derece seyrediyor. Ankara'da hava açık ve 29 derece iken, Bursa'da da sıcaklık 34 derece olarak ölçülüyor.  

"GÜNEŞE ÇIKMAYIN" UYARISI

Antalya'da nem düşüyor, sıcaklık gölgede 40 derece civarında olacak. Marmara Bölgesi'nde hızını kesen rüzgar sıcak esiyor.  Bölgedeki sıcaklıklığın sağlığı olumsuz etkileyebileceğinden 'güneşe çıkılmamalı' uyarısı yapılıyor.  Edirne 38, Balıkesir 34, Sakarya 32 derece.  

İç Anadolu'da Sivas, Kayseri, Aksaray boyunca rüzgar sert esiyor. Bölgede 30 derece olan sıcaklıklar, gelecek hafta ortası 35'leri geçecek.

Akdeniz'de rüzgarlar kuru esmeye başladı. Sıcaklık ise yeni haftada 40 dereceyi geçebilir. Bölgede orman yangını tehlikesi bulunuyor. Adana 37, Kahramanmaraş 39, Mersin 34. 

Güneydoğu'da da rüzgarlar kuvvetlenirken, Diyarbakır 38, Gaziantep 36 derece olarak ölçüldü.

KARADENİZ BULUTLU 

Karadeniz'in doğusu hafta sonu da bulutlu olacak. Yerel yağışlar bekleniyor ancak yeni hafta da güneş kendisini gösterecek. Trabzon 25 derece.

Batı Karadeniz'de hava açık. Zonguldak 28, Bolu 26 derece olacak. 

DOĞU ANADOLU'DA SERT RÜZGARLAR ESECEK

Doğu Anadolu'da rüzgarlar çok sert esiyor. Van'da kısa süre yağmur olabilir. Erzurum 26, Malatya 23 derece.

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından paylaşılan haftalık değerlendirme raporunda, ''Hava sıcaklıklarının Marmara Bölgesi, Kıyı Ege ve Akdeniz Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.'"  denildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DSÖ'den 'küresel acil durum' ilanı! Maymun çiçeği salgınında panik artıyorÖnceki Haber

DSÖ'den 'küresel acil durum' ilanı! Maym...

Engin Gayrimenkul’den Ardahan’a Damga vuracak konut projesiSonraki Haber

Engin Gayrimenkul’den Ardahan’a Damga vu...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!