esss
GOOGLE NEWA

Tayfun Özyolcu; Önce Gönülleri Fethedeceğiz…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tayfun Özyolcu; Önce Gönülleri Fethedeceğiz…
Esenyurt’un çiçeği burnunda başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu, yapmış oldukları eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Göreve başladığı günden itibaren çalışmalarını hızlandıran Özyolcu, Esenyurt’u Eğitimde en iyi noktaya getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.

Milli Eğitim camiasında gerçekleştirdiği sayısız başarılı projeleri ile dikkatleri üzerine çeken, Türkiye’nin en büyük ilçesi Esenyurt’a ilçe Milli Eğitim müdürü olan Tayfun Özyolcu, Esenyurt zor bir ilçe ancak bizlerde zorlukların üstesinden gelebilecek bilgi birikimi ve donanımına sahibiz. Esenyut’un Eğitim seviyesini en üst seviyelere taşıyacak çok iyi bir idari kadromuz var. Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile uyum içinde çalışıyoruz. Başaramayacağımız ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir problemimiz yoktur Eğitim Gönül İşidir, Önce Gönülleri Fethedeceğiz…

“Yaklaşık 250 bin öğrencisi olan bir ilçedeyiz”

Esenyurt ilçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu, Esenyurt’tu eğitimde bir üst seviyeye getireceklerini dile getirirken, Yaklaşık 250 bin öğrencisi olan bir ilçedeyiz. İlçemizde eğitim öğretim faaliyetleri şu an sıkıntısız geçiyor. İlçemizde liselere yerleşemeyen öğrencilerimiz yok şu an tüm liselilere öğrencilerimizi yerleştirdik. Ayrıca özel eğitimde yaklaşık 160 tane öğrencimiz kayıt sırası bekliyordu onu da tüm okullarımız da özel eğitim alt sınıfları açarak öğrencilerimizi yerleştirdik ve şu an bakanlığımızın, devletimizin sunduğu tüm imkânlar dâhilinde tüm özel öğretim öğrencilerini okullarına taşıyor, bakanlığımızın sağladığı imkânlar doğrultusunda.

“Tüm okullarda projeler, proje ekipleri oluşturuldu”

İlçemizde Eğitim Öğretim faaliyetlerine yön vermeye çalışıyoruz çalışma arkadaşlarımızla birlik ve beraberliklerimiz güzel şekilde devam ediyor, o enerji ve sinerjiyle şu an itibari ile eğitim faaliyetlerine devam ettiriyoruz ve sürdürülebilirliğini sağlıyoruz. Tüm okullarda projeler, proje ekipleri oluşturuldu, etkinliklerimiz devam ediyor. Bakanlığımız, bünyesinde Ulusal baz’da bütün projelere destek veriyoruz. Yine Uluslararası projelerimizi şu an proje koordinatörlerimizle beraber hazırlıyoruz. Yani biz Esenyurt’tu eğitimde en iyi noktaya getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

“11 liseden oluşan Kampüsümüz Bitmek Üzere”

Şu an itibarı ile yaklaşık 9000 bin öğretmenimiz, 250 bin öğrencimiz, özel ve resmi olarak toplamda 440 kurumumuz var çok şükür bir problemimiz yok. Kaymakamız Fatih Çobanoğlu’da eğitime destek veren eğitim gönüllüsü bir insan o da bize destek olan, yolumuzu açan, eğitim alanında tüm imkânları sefer eden bir Kaymakamımız ve biz Sayın Cumhurbaşkanımızın temelini attığı 11 liseden oluşan bir lise kampüsümüz var. Şu an yüzde 85’i tamamlanmış durumda inşallah şubat ayında teslimatı gerçekleşecek. Önümüzde ki eğitim öğretim yılında da faaliyete geçecek, faaliyete geçmesiyle beraber yaklaşık 10 bin öğrenci eğitim görecek.  10 bin öğrencinin eğitim görmesi demek Esenyurt’ta eğitimin çok rahatlayacağı ferahlayacağı anlamına geliyor zaten. O yüzden biz hem Sayın Cumhurbaşkanımıza, hem emeği geçenlere bir teşekkür borçluyuz. Kampüsümüz biter bitmez Liselerimizi eğitim kampüslerine taşıyacağımız okullarımızın da binalarına İlk ve Ortaokul olarak faaliyete geçirmeye düşünüyoruz, tabi nüfusu kalabalık olan bölgelerde daha rahat bir faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Bu vesile ile Esenyur’ta sınıf sayılarımız düşecek, kaliteli ve donanımlı eğitimimizi sürdürmeye devam edeceğiz. 

“Esenyurt’ta eğitimi üst profile getirmeyi düşünüyoruz”

Büyüklerimiz ve emeği geçenler sağ olsunlar Allah razı olsunlar bizde sorumluluğumuzda farkındayız inşallah develerimize, milletimize faydalı olma çabasındayız amacımız hedefimiz burada hem devletimizin hem milletimiz hem bakanlığımızın eğitim politikaların doğrultusunda hareket edip, yani eğitim camiasında Esenyurt’ta daha üst profile getirmeyi düşünüyoruz. Yani okullarımızı mümkün mertebe, sınıf mevcutlarımız düşürmeyi, okullarımızı tekli eğitime çevirmeyi ve Esenyurta Milli Eğitim anlamında hem ülkemizde hem uluslararası baz’da projelerle birlikte niteliğini arttırmayı düşünüyoruz. Esenmyurt, eğitim anlamında da çok iyi sosyal kültürel anlamında da. Yani insan kaynağının çok olduğu gençlerin çok olduğu bir ilçedeyiz, bunu da biz açıkçası fırsatta çevirmeyi düşünüyoruz. Bu da bizim elimizde ekibimizle, öğretmenlerimizle beraber tüm paydaşlarımızla bunları sağlamayı hedefliyoruz.

Kaynak: Filashaber

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt’ta yabancı uyrukluların kaldığı evden yüzlerce yatak ve ranza çıktıÖnceki Haber

Esenyurt’ta yabancı uyrukluların kaldığı...

Esenyurt'ta park halindeki otomobilin çalınma anı kameraya yansıdıSonraki Haber

Esenyurt'ta park halindeki otomobilin ça...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!