Vekil Hamzaçebi ve Başkan Bozkurt Esenyurt'ta konut Mağdurları ile görüştü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vekil Hamzaçebi ve Başkan Bozkurt Esenyurt'ta konut Mağdurları ile görüştü
MAXİSEPETT
CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, ve Başkan Kemal Deniz Bozkurt Esenyurt'ta konut satış vaadiyle dolandırıldığı iddia edilen vatandaşlarla görüştü.

Hamzaçebi, burada yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsle mücadelede görev alan tüm sağlık ekiplerine başarılar, hastalara ise şifa diledi.

Esenyurt'ta nüfus artışının gerektirdiği konut üretimini gerçekleştirmek amacıyla birtakım şirketlerin dar gelirli vatandaşlara birtakım projeler sunarak vaatlerde bulunduğunu ve para topladığını aktaran Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Ancak aradan uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen maalesef bu konutlar bugüne kadar tamamlanamamıştır. Vatandaşlarımız o kadar şikayetçi ki bir platform kurmuşlar. İsmini de Türkiye Konutla Dolandırılanlar Hak Sahipleri Platformu koymuşlar. Vatandaşlarımızın şikayeti olağanüstü fazla. Paralarını vermişler ama ortada başlayan inşaat yok ya da inşaat başlamışsa biten bir inşaat yok. Kat irtifakları kurulmamış, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri gereğince gerekli işlemler yapılmamış. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca gerekli işlemleri ilgili bakanlıklar yapmamış."



Hamzaçebi, Esenyurt'a sadece şikâyetleri anlatmak için gelmediklerini dile getirerek, "Bu vatandaşlarımız Esenyurt'ta 17 inşaat firması tarafından umutları sömürülmüş olan vatandaşlarımızdır. Yaklaşık 20 bin konutu ilgilendiren, nüfus olarak alırsak yaklaşık 100 bin kişiyi ilgilendiren vatandaşlarımızın dolandırıcılık olarak isimlendirdiği bir hadise vardır." diye konuştu.

Konuyu bütün boyutlarıyla TBMM'ye taşımak istediklerini dile getiren Hamzaçebi, bunu sadece bir partinin meselesi olarak görmediklerini vurguladı.

Konuya ilişkin açılan çeşitli davalar olduğunu aktaran Hamzaçebi, bunları toplu bir rapor haline getirerek Mali Suçları Araştırma Kuruluna bildireceklerini kaydetti.

Öncelikli meselenin inşaatların bir an önce bitirilmesi ve vatandaşların evlerine sahip olması olduğunu aktaran Hamzaçebi, "İlgili bakanlarla, bakanlıklarla bir program çerçevesinde görüşmeler yürüteceğiz ve bir yasa teklifi hazırlayarak TBMM'ye sunacağız." ifadesini kullandı.

Yeşilkent Mahallesi'ndeki inşaat alanı yakınında toplanan vatandaşlar "Evlerimiz çürüyor. Bunlar milli servet, devletten yardım talep ediyoruz." yazılı pankart açtı.

Bozkurt, bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ise, yıllardır çözüm bekleyen konut mağdurları sorunu için, İstanbul Milletvekilimiz Akif Hamzaçebi ile birlikte vatandaşlarla bir araya geldik. Koronavirüs nedeniyle sayıları binlerle ifade edilen mağdurlar yerine onların temsilci tayin ettiği kişilerle görüşerek taleplerini dinledik. Bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız dedi.
Akif Hamzaçebi'ye Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt CHP Esenyurt ilçe Başkanı Hüseyin Ergün eşlik etti. Hamzaçebi, Bozkurtve Ergün daha sonra vatandaşlarla bir süre görüştü.

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükçekmece Belediyesi personelin yarısını izne çıkardıÖnceki Haber

Büyükçekmece Belediyesi personelin yarıs...

Yıldız en TV, CORONA VİRÜSÜ İçin Özel Yayın YapacakSonraki Haber

Yıldız en TV, CORONA VİRÜSÜ İçin Özel Ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!