Hakan Azar

Hakan Azar

Mail: haber@esenyurthaberleri.com

Bir zaman makinesi olsa da 90’lı yıllara götürse bizi

Masum çocukluğum, gençliğim; sabahtan akşama kadar sokaklarda oynadığımız saklambaç, ekmek arası salça, gazoz, bilyeler, tetris, ev telefonu mutluluğu, kömür sobası, manuel açılan sonra kumanda yaptırılan tv’ler ve tabi ki güzel arkadaşlar ve mahalle kültürü..

Biz hiç kar tatili yaşamadık. Valiye twit atamadık. Sınıfta cep telefonuyla oynayamadık. İnternetten müzik indiremedik.  Pencerelerden bakışırdık sevdiğimizle. Mahalle sokaklarıydı mekânımız,  Evde muzumuz yoktu elma yerdik. Vakti geldiğinde en yakın komşuda yemek yerdik. Bisiklet lüksümüzdü. Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Sezen Aksu,  Müslüm Gürses’le efkârlanırdık.

Okuldan kaçışlarımız, ilk aşklarımız, hayallerimiz, 5 de devre 10 biten mahalle maçlarımız, ve en önemlisi küçük şeylerden mutlu olmaktı 90’lar..

Dünyayı 90’ların çocukları yönetseydi emin olun her şey çok güzel olurdu. Bizler temizdik, saftık, gerçektik, merhametliydik. Bize vermediler dünyayı belki ama ne olursa olsun içimizdeki o temiz insanı da öldüremediler. Bizler değişmedik sadece kirlettiğiniz dünyayı izlemek zorunda kaldık olup bitenlere anlam veremeden içimiz kan ağlaya ağlaya... Anlayacağınız 90'lı yılları gören yaşayan biri olarak o günleri aramıyorum dersem yalan olun. Sevgiyle kalın..

Makale Yorumları

  • Selim11-01-2021 12:20

    Zaten 90 lı yılların çocukları yönetiyor dünyayı ve ülkeyi...Mesele kuşak meselesi değil, ahlâk,hoşgörü ve inançlarına bağlı bir yaşam felsefesi eksikliği...

Facebook Yorum

Yorum Yazın