Bahattin Demir; Kudüs Müslümanlarındır ve öyle kalacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bahattin Demir; Kudüs Müslümanlarındır ve öyle kalacak
Engelsiz Siniz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demir son günlerde Kudüs'te yaşanan olayları protesto eden bir basın açıklaması yayınladı.

“Engelli bir çocuğa el uzatacak kadar hainsiniz”

Basınla kahvaltı programında buluşan Demir, “İsrail askerleri orantısız güç kullanarak insanlık dışı görüntüler sergiliyor. El-Halil'de down sendromlu Muhammed'i de gözaltına aldıklarını bütün dünya gördü. Böyle bir korkaklık olamaz. Down sendromlu melekten kime bir zarar gelebilir ki. Engellilere uzanan duyarsız kalplere lanet olsun. Ayrıca sürekli insan haklarından bahseden Avrupa şimdi niye sessiz çok merak ediyorum.”dedi.

“Dik duruşumuzu asla bozmayacağız.”

“İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık ‘Büyük İsrail Projesi’ çerçevesinde adım adım işgal altına alındığını söyleyen Bahattin Demir, “Halkımız ve bütün insanlık bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist İsrail yönetimi bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar ilginç bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, Türkiye’ye ait toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır. Amerika’nın da onu desteklemesinin temel nedeni budur. Bu nedenle bizim sergilediğimiz duruş son derece önemlidir.” dedi.

Yapılan katliamları unutmadık!

Demir, “İnanıyoruz ve diyoruz ki “Zafer inananlarındır ve bizim için zafer yakındır.” Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki; İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte yani kardeşlik ile mümkündür. Birlik olmak her zaman daha güçlü yaptırımları beraberinde getirecektir. Biz Avrupa’nın göbeği Bosna’da yaşanan katliamı unutmadık. Suriye’de, Filistin’de Arakan’da yapılanları unutmadık. Zaman, Müslümanların üzerinde oynanan oyunlara ve çektirilen bu ıstıraba “Artık yeter!” demek zamanıdır. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetlere dur yeter demenin zamanı. Bütün İslam dünyası artık bu gerçeği görmelidir. Biz Amerika’nın Kudüs ile ilgili yaptığı açıklamayı zinhar kabul etmiyoruz. ”diye konuştu.

Siyonistlerin Bayramı “Kara Noel”

Yeni yıl kutlaması konusunda da herkesi uyaran Demir, “Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Black Friday (Kara Cuma) adının seçilmesinde İslam karşıtı dürtünün yaptırımı olduğunu düşünüyorum. Onlar nasıl ki bizim Cumamızı Kara Cuma ilan ettiyse bizde onların yeni yıl kutlamalarını Kara Noel ilan ediyoruz. Hepimiz tepkimizi açık şekilde ortaya koymalıyız.

Bizler için mübarek olan cuma günümüzün, hiçbir ad altında istismar edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Cumamızı, kapitalizmin kirli emellerine alet ettirmeyeceğiz. Kutsalımızı çiğnetmeyeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trafik Sigortasına Zam!Önceki Haber

Trafik Sigortasına Zam!

Borusan Asım Kocabıyık Öğrencileri GururlandırdıSonraki Haber

Borusan Asım Kocabıyık Öğrencileri Gurur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!