Beylikdüzü'nde, Belediyenin Okul Tadilat Çalışmaları'nın Durdurulmasına Tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçe genelinde bulunan okullara yaptığı tadilatın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatı ile durdurulduğu iddiası ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve vatandaşlar, basın açıklaması gerçekleştirdi.

Beylikdüzü ilçesinde 4 yıldır tüm kamu okullarının tadilat ve iyileştirme faaliyetlerini yürüten Beylikdüzü Belediyesi tarafından, bu yıl da gelen resmi talepler neticesinde yaklaşık 30 okulda tadilat faaliyetlerine başlandı.Ancak, Belediyeye bağlı ekipler okullardaki faaliyetlerini sürdürdükleri sırada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okul müdürlerine verilen talimatla, ekiplerin okullardan çıkarılması talep edildi.

4 yıldır başarıyla yürütülen bu hizmetin ani bir kararla engellenmek istenmesine karşı tepkisiniBeylikdüzü Yakuplu 125. Yıl İmam Hatip Ortaokulu’nda yaptığı basın açıklamasında dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Eğitim Türkiye’nin en önemli sorunu. Ne yazık ki bu soruna ‘en büyük sorun’ demeye başladığımız zamanların üzerinden de yıllar geçti. Yıllar gelip geçti ama sorunlar çözülmediği gibi, eğitimdeki kaotik gelişmeler birbirini izledi. Bir koyulup bir kaldırılan sınavlardan tutun da, değişen müfredata kadar sorunlar halen devam ediyor. Sadece bu değil, kentlerin hızlı nüfus artışı ile büyük şehirlerdeki devlet okullarının fiziki yapısı yoğun talebe yanıt vermekte zorlanıyor. Okullar daha hızlı yıpranıyor, araç gereçler daha çabuk eskiyor. Yani eğitim kurumlarımız fizikiyle de ruhuyla da sıkıntı içinde.” diye konuştu.

Tek gaye çocukların konforunu sağlamak

Eğitim hayatındaki bu çalkantılardan çocukların mümkün olduğu kadar az etkilenmelerini sağlamanın en önemli görevler arasında olduğunu belirten Karabat, “Tek gaye, devlet okullarının standartlarını yükseltip, buradaki öğrencilerin özel okullarda olduğu gibi daha konforlu hizmet almasını sağlamaktır. İşte Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldiği günden beri ilçedeki devlet okullarının konforunu artırmak, eksikleri gidermek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlerimiz ve okul aile birlikleri ile işbirliği içinde çalıştı.” şeklinde konuştu.

4 yılda okullara 40 milyon liradan fazla bütçe ayrıldı

Konuşmasında Beylikdüzü Belediyesi’nin 4 yılda ilçedeki okulların tadilatına ve 2 adet yeni okul yapılmasına 40 milyon liradan fazla bütçe ayırdığını belirten Karabat, “8 Ağustos tarihinde Belediye’nin okullarda yaptığı tadilat ve iyileştirme çalışmaları durduruldu. Durduk yerde ‘Beylikdüzü Belediyesi okullarımızı daha konforlu hale getirmesin’ diye bir istek olur mu? 4 yıldır yapılan şey neden dursun? Ama durduruluyor. Çünkü okulları Beylikdüzü Belediyesi değil İBB tamir edecekmiş. Türkiye’nin en büyük derdi eğitim.Eğitimi küçük siyasi oyunların içine çekmek çok yanlış olur. İBB de bizimdir,Beylikdüzü Belediyesi de bizimdir. Aralarında işbirliği yaparlar daha çok okula daha çok hizmet ederler. Birlikte çalışma, eğitime katkı böyle olur. Diğer türlüsü ne hizmettir ne katkıdır.” dedi.

Bu uygulamanın İstanbul’da sadece Beylikdüzü Belediyesi’nde yapıldığını söyleyen Karabat, “Bugün 4 yılda 40 milyon liradan fazla okullara yatırım yapan bir Belediyeyi son dakikada by-pass etmeye çalışmak ne ahlakidir ne de siyasi nezakete sığar.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tamer Özyurt'tan İflas İddialarına yanıtÖnceki Haber

Tamer Özyurt'tan İflas İddialarına yanıt

Avcılar'da 2 çocuklu kadının evine baskın! 40 kilo uyuşturucu ele geçirildiSonraki Haber

Avcılar'da 2 çocuklu kadının evine baskı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!