Başkan Karadağ " Biz çalısacağız, Posof ve Posoflular kazanacak" dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Karadağ " Biz çalısacağız, Posof ve Posoflular kazanacak" dedi
On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'te Ardahan Posoflular geleneksel iftar sofrasını kurdu, Hasret giderdi.

Merkezi Güngören'de bulunan Ardahan Posoflular Derneği Sosyal Tesislerinde pandemi sonrası geleneksel iftar yemeğinde tüm değerlerini ağırladı. 7'den 70'e herkesin katıldığı iftar Bereket sofrasında gelen misafirleri Posof dernek başkanı Aydın Karadağ ve yönetim kurulu bizzat karşıladılar.

Ramazan bereketini misafirlerin yanında getirdikleri Posof'un geleceği olan çocuklar hediyelerle karşılandı. Kuyulu Camii müezzini Zeki Demir'in okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile Sema'ya açılan ellerde edilen dualarla şükürler edildi. Iftar sonrası selamlama konuşması yapan Ardahan Posof'ta dernek başkanı Aydın karada Ramazan'ın bereketini bir kez daha hatırlatarak yaklaşan ramazan bayramını tebrik etti.

Başkan Aydın Karadağ konuşmasında geleneksel hale gelen Ramazan yardımları hakkında bilgi verirken bu yılki yardımların rekor üstüne rekor kırdığını dile getirirken kendisini yalnız bırakmayan tüm yönetim kurulu arkadaşlarına da teşekkür etti. Başkan Aydın Karadağ " 5900 nüfuslu olan Posof'umuzun Hayır elleri yurdun her köşesine, ihtiyaç sahibi her posoflu ya ulaştı. Yurtiçi ve Yurtdışında bulunan iş adamlarımız vakıf ve derneklerimiz güvendikleri zaman yardımlarını esirgemediklerini bir kez daha gösterdiler. Ramazan ayı boyunca 60 bin lira tutarında Alışveriş kartı ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken, Ukrayna'da gelen Bursa, Erzincan'a  yerleşen ihtiyaç sahibi Ahıskalı hemşerilerimize 20 bin lira nakit 115 çift ayakkabı hediye olarak gönderdik.

Öksüz yetim çocuklara ayakkabı Kıyafet yardımı, öğrencilere 87 bin liralık Bayram harçlığı, fitre zekatlar, Posof'ta ki ve Güngören'deki Kur'an kurslarına bağışlar, Kızılay Mehmetçik Vakfı ve Losev'e bağışlar, Hollanda Diyanet Vakfı'ndan toplam 75 aileye 140 bin lira tutarında nakdi yardımı gerçekleştirdik. Toplamda 400 bin civarında olan yardımlarımız sahiplerini buldu.

Bayramda ve Ramazan sonrasında da yardımlarımız devam edecek. Bizler çalışacağız Posoflu ve Posoflular kazanacak" dedi.  Başkan Aydın Karadağ konuşmasının devamında " Yardımların yapılmasında katkısı olan Yurtiçi ve Yurtdışında bulunan tüm hemşerilerimize dernek ve vakıfları mıza iş adamlarımıza canı gönülden çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun, yapmış oldukları hayır ve hasenatlar Cenabı Allah katında kabul etsin" dedi.  İftar bereket sofrasında Aşıkzülali köyü dernek başkanı Kültür Bakanlığı halk ozanı Yahya Bilican, Gelecek Partisi Güngören İlçe Başkanı Hasan Bozkır'da güzel günde hazır bulundular.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte İL İL Bayram Namazı SaatleriÖnceki Haber

İşte İL İL Bayram Namazı Saatleri

Esenyurt'ta genç kıza taciz edenler bıçaklandıSonraki Haber

Esenyurt'ta genç kıza taciz edenler bıça...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!