esss

Esenyurt Bileşenleri: Kemal Deniz Bozkurt’un aday gösterilmemesi Esenyurt'u tehlikeye atılması demektir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt Bileşenleri: Kemal Deniz Bozkurt’un aday gösterilmemesi Esenyurt'u tehlikeye atılması demektir
Yerel seçim öncesinde Esenyurt’ta gösterilen Belediye Başkan adayı tartışmaları sürerken, içerisinde Kars-Ardahan-Iğdır dernek temsilcilerinin ve vatandaşların bulunduğu Esenyurt bileşenleri bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan basın açıklamasında Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u tekrar aday görmek istediklerini söyleyen grup sözcüsü Ahmet Kaya, “Kemal Deniz Bozkurt’un aday gösterilmemesi Esenyurt’un geleceğinin tehlikeye atılması demektir” dedi.

Esenyurt’ta yerel seçim öncesinde Belediye Başkan Adayı tartışmaları devam ediyor. İlçede üç dönem sonra %51,56’lık bir oy oranı ile CHP’li Belediye Başkanı olarak göreve getirilen ve dört yıldır Esenyurt’a yeni projeler kazandıran Kemal Deniz Bozkurt’un tekrar aday gösterilmemesi üzerine kentin bileşenleri toplanarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Esenyurt Göle Derneği’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında, içerisinde Kars-Ardahan-Iğdır dernek temsilcilerinin ve vatandaşların bulunduğu Esenyurt bileşenleri Kemal Deniz Bozkurt’u tekrar aday görmek istediklerini belirtti. Yaptığı konuşmada Başkan Bozkurt’un aday gösterilmemesinin CHP’nin adalet anlayışına ters olduğunu söyleyen grup sözcüsü Ahmet Kaya, “Kemal Deniz Bozkurt, birçok olumsuzluğa, tehdide, zorluğa rağmen çok başarılı bir şekilde görevini yürüten, hiçbir ahlaksızlığa bulaşmayan, onurlu ve başarılı bir şekilde görevini yürüten bir başkandır. Henüz birinci dönemi olmasına rağmen tekrar aday gösterilmemesini bizim aklımız almıyor, yüreğimiz de bu durumu kabul etmiyor” ifadelerini kullandı.

“KEMAL DENİZ BOZKURT’UN ADAY GÖSTERİLMEMESİNİ AKLIMIZ DA YÜREĞİMİZ DE KABUL ETMİYOR”

Basın açıklamasına Kemal Deniz Bozkurt’un Belediye Başkanlığı sürecinde nasıl bir ilçe devraldığına ve yaptığı çalışmalara atıfta bulunarak başlayan grup sözcüsü Ahmet Kaya, “Kemal Deniz Bozkurt CHP İlçe Başkanlığı döneminde 2009 yılında 28 ay kira borcu olan, elektriği ve suyu borcundan dolayı kesik olan bir ilçeyi devralıp, mülkiyeti kendisine ait binası olan, kasasıda 40.000 TL parası olan bir ilçe olarak 2014 yılında devretti. İlçe başkanlığı döneminden önce, genel seçimde Esenyurtta %23 olan parti oyunu %30 oranında oy alan bir ilçeye dönüştürdü.  2019 yılından bugüne kadar Esenyurtta alınmış en yüksek oy oranı olan %51,56 ile belediye başkanı seçilmiştir. CHP gurubunun mecliste azınlıkta olmasına, bütçesinin 4 katı borcu olmasına, aleyhinde 15.000 dava açılmasına, bütün planları mahkeme tarafından iptal edilmesine ve yönetilmesi neredeyse imkânsız olmasına rağmen bu belediyeyi alıp Türkiye’nin en iyi yönetilen belediyelerinden biri yapan, vaatlerinin %90’ına yakın kısmını uygulayan, birçok olumsuzluğa, tehdide, zorluğa rağmen çok başarılı bir şekilde görevini yürüten, hiçbir ahlaksızlığa bulaşmayan, onurlu ve başarılı bir şekilde görevini yürüten bir başkandır. Henüz birinci dönemi olmasına rağmen tekrar aday gösterilmemesini bizim aklımız almıyor, yüreğimiz de bu durumu kabul etmiyor” dedi.

“BU DURUM CHP’NİN ADALET ANLAYIŞINA OLAN İNANCIMIZI VE GÜVENİMİZİ SARSMIŞTIR”

Kemal Deniz Bozkurt’un ilçede yaptığı çalışmalara rağmen aday gösterilmemesini Esenyurt’a yapılan bir haksızlık olarak gördüklerinin altını çizen Ahmet Kaya şöyle devam etti: “Bu yapılan ne yoldaşlık hukukuna, ne dostluğa ne de ahlaka sığar. Bu durum bizim CHP’nin adalet anlayışına olan inancımızı ve güvenimizi sarsmıştır. Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi Kemal Deniz Bozkurt un tekrar Esenyurt belediye başkanlığına aday gösterilmesi bizim için tartışmaya açık olmayan bir durumdur. Zira başkanın aday gösterilmemesi gençlerin geleceğinin tehlikeye atılması, Esenyurt’taki huzurun bozulması, Esenyurt’un geleceğinin tehlikeye atılması demektir. Eğer başkanımızın bizim bilmediğimiz bir kabahati varsa bize bildirilmeli eğer böyle bir şey yoksa ve adaylaştırılmıyorsa bunu bize yapılmış bir hakaret algılayacağımızı bildirmek isteriz. O zaman biz de bizi yok sayanları yok sayar, gereğini yaparız. Bu bir uyarı mesajıdır. Aksi taktirde kentimizin diğer bileşenleri ve ortak aklı ile yarından başlayarak kitlesel bilgilendirmelere başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla bildirmek isteriz.”

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Ergin, Ali Gökmen’in adaylığı devam ediyorÖnceki Haber

Başkan Ergin, Ali Gökmen’in adaylığı dev...

Esenyurt'ta Börekçiyi 6 yerinden bıçakladı!Sonraki Haber

Esenyurt'ta Börekçiyi 6 yerinden bıçakla...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!