KAI tanıtım günleri için hazırlıklar başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAI tanıtım günleri için hazırlıklar başladı
Beylikdüzü'nde düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri için hazırlıklara başlandı.

Bu yıl 10 Aralık'ta başlanması planlanan KAI tanıtım günleri için çalışmalara başlayan Kars, Ardahan, Iğdır Dernekleri, geçtiğimiz haftasonu İstanbul Ardahan Kültür Evi'nde düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. 

Ardahan Kültür Evi' nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Kars, Ardahan ve Iğdır ilçe derneklerinin yanı sıra Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Günerhan, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Dilek Şimşir, AK Parti Meclis Üyeleri Gazanfer Karakaş, Togay Çoban, Aytaç Özer ve Cemalettin Solmaz da katılım sağladı. 

''Geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmayacak''

Oldukça katılımın yoğun sağlandığı istişare toplantısında farklı fikirler ortaya atılarak programın içeriği hakkında görüşler beyan edildi. Toplantıya ev sahipliği yapan Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi konuşmasında bu yıl geçmiş yıllarda yapılan organizasyonları dikkate alarak çok daha iyi bir organizasyon yapmak istediklerini, daha profesyonel bir çalışma yürüteceklerinin altını çizdi. Çifçi: ''Bizim için öncelik hemşerilerimizin birlik ve bütünlüğünü sağlamak olacaktır. Bölgemizdeki insanların yanı sıra Ardahan, Kars ve Iğdır'daki hemşerilerimizi davet ederek bu yıl çok daha büyük bir çalışmaya imza atacağız. Bunun için de siyasetçilerimizin fikirlerini önemsiyoruz.'' dedi.

''Recep Ergül ile Kars, Ardahan ve Iğdır geceleri düzenlenecek''

Akabinde kısa bir konuşma yapan Kars Kültür Evi Başkan Ender Arslan: ''Bu yıl geçmişte yaptığımız hataları yapmadan tüm hemşerilerimizi tatmin edeceğine inandığımız bir organizasyon yapmalıyız. Bunun için de Kars bölgemizin ünlü programcısı ve sanatçısı Recep Ergül ile görüşerek Kars, Ardahan ve Iğdır geceleri düzenleyip halkımızı Kars, Ardahan ve Iğdır'da yaşadıkları o nostaljiyi biz de kendileriyle birlikte burada yaşatmayı hedefliyoruz. dedi. 

“Ürün stantlarına önem verilmeli!”

Ayrıca toplantıya katılan Iğdır Dernek Başkanı Ali Sakar da düzenlenecek organizasyonda Iğdır olarak ellerinden geleni yapacaklarını ve programın içeriğinde özellikle bölgesel ürünlerin standlarına önem verilmesi gerektiğini ve bunun yanı sırada etkinlik alanı içerisinde bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

''Organizasyonun ev sahibi Esenyurt Belediyesi olacak''

Dernek başkanları konuyla ilgili görüşlerini beyan ederken programa katılan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Günerhan ise burada ev sahibinin Esenyurt olduğunu ve Esenyurt Belediyesi'nin ev sahipliğinde çok iyi bir organizasyon çıkartacaklarını ifade etti. Günerhan: ''Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Biz gerek kültürel anlamda gerekse teknik anlamda hemşerilerimize ve Esenyurtlu vatandaşlarımıza en iyi çalışmayı, rahatlığı ve teknik anlamdaki sorunları gidererek güzel birkaç gün yaşatabilmenin arzusu içerisindeyiz.'' dedi. Günerhan, yapılacak bütün çalışmalar içerisinde sonsuz desteklerini sunacaklarını ifade etti. Yapılan istişareler sonucunda fikirler oluşturuldu. İlerleyen günlerde daha detaylı çalışmalar olacağını ifade ettiler.  

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul'da suya yüzde 20 zam!Önceki Haber

İstanbul'da suya yüzde 20 zam!

Esenyurt'ta şok baskın!Sonraki Haber

Esenyurt'ta şok baskın!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!