Kars Ardahan Iğdır Dernekleri’nden kınama mesajı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kars Ardahan Iğdır Dernekleri’nden kınama mesajı!
Kars Ardahan Iğdır Dernekleri 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullanan ABD Başkanı Biden'a tepki göstererek, bir kınama mesajı yayınladı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada ‘soykırım’ ifadesini kullanmasına  tepkiler sürüyor.Kars Ardahan Iğdır Dernekleri konuya ilişkin açıklama yaparak Joe Biden’a tepki gösterdi

Kars Ardahan Iğdır Dernekleri’nden yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği üzere Doğu Anadolu’da Ermeni vahşetini en acı şekilde yaşayan bölgeler Kars Ardahan Iğdır ve çevresidir.

Siz bugün kendi sözde soykırım yalanı ile ayinlerinizi yaparken, bizler ise sizin katlettiğiniz masum insanların toplu mezarını buluyoruz.

Şu an Kars Ardahan Iğdır da Ermeni katliamına maruz kalan insanlarımızın işkenceler sonucu yakılarak katledildiği Köylerin Samanlığında mahzun insanları bulmaktayız. Tarihte eşi benzeri az bulunan katliamlar ve işkencelerle Kars Ardahan Iğdır da halkı soykırıma uğratan Ermeniler, bin yıldır Türk idaresinde hiçbir şekilde ayrımcılığa tabi tutulmadan yaşadıkları bu toprakları kana bulamışlardır.

Rus işgali ve Ermeni mezalimi karşısında Kars Ardahan Iğdır’dan bir kısmı göç edip yurtlarını terk ederken, çeşitli sebeplerle göç edemeyip kalanlar ise Ermeni vahşetinin akıl almaz işkencelerini gördükten sonra katledilmişlerdir. Binlerce insanımız Kars Ardahan Iğdır da Ermeni katliamından uzaklaşmak için çaba sarf ederken; bir kısmı tifo, dizanteri, kolera vb. hastalığa yakalanarak yolda hayatlarını kaybetmiş, bir kısmı ise yorgunluktan, açlıktan yollarda kalarak düşman elinde ölüme terk edilmiştir. Öte yandan kaçamayan ve topraklarını terk etmek istemeyen insanlarımızın bir kısmı dağlara sığınırken, bir kısmı da yıllardır beraber yaşadıkları, komşuluk ve iş ortaklıkları yaptıkları Ermenilerin bir gün kendilerine kötülük edeceklerine, işkence edip öldüreceklerine, ev ve iş yerlerini talan edip yakacaklarına inanmamış ve beklemişlerdir. Aslında masum insanlarımız yanılmışlardır ve bu yanılgının faturasını ise iğrenç vahşi katliamlara maruz kalarak ödemişlerdir. 1915 yılında Ermeniler tarafından vahşice gerçekleştirilen bu katliamda gün yüzüne çıkartılan masum Müslümanların vücutları akıl almaz yöntemlerle önce kesici aletlerle işkenceye maruz kalmış, ardından gaz yağı dökülüp yakılarak topluca samanlıklarda katledilmişlerdir.

Kars Ardahan Iğdır sınırları içinde Ermenilerin yaptığı katliam sadece bu bölge değil. Tespit edilen 200 civarındaki toplu mezardan Doğu Anadolu’da yerli-yabancı bilim adamları, basın-yayın mensupları, uzmanları ve halkın gözleri önünde açılan 10 toplu mezardan en büyüğü 3000’den fazla şehidin metfun bulunduğu Anadolu toprakları ve toplu mezarlar delil değil midir?

Öte yandan, 1920’li yıllarda Doğu Anadolu’da Ermeni iddialarını inceleyen 69 Amerikalı uzmanın Amerikan Kongresi’ndeki tutanaklarını da inceleyerek Kongre’ye rapor sunan Kongre üyelerinin ’… Bir milyon Müslüman’ın Doğu Anadolu’da öldürüldüğü unutulmamalıdır…  ve Türkler biz katliama uğradık diye tavır alırlarsa, bu haklı olmaz mı’ tespitleri bilinmektedir.

Amerikalı Demokrat Parti Temsilciler Meclisi Üyesi LarrySmith’in ’…Türkiye’yi görüp, incelemeler yaptım. Şimdi fikrim değişti. Artık olaylara ilmî ve gerçekçi bir açıdan bakıyorum. Ermenilerin tarihi saptırdıklarını ve gerçekleri kendi amaçları doğrultusunda değiştirdiklerini gördüm’ ifadesi yayımlanmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak nitelendirmesi ise gerçekle tarihle asla bağdaşmamaktadır. Bu söylem sadece siyasidir. ABD, önce kirli tarihinde kendi yaptıkları katliamlara, işkencelere, zulümlere baksın. Tek gündemi ülkemize düşmanlık olan çevrelerin iftiralarını tekrar eden ABD Başkanının açıklamasını şiddetle kınayıp reddederken, ABD ise yaptığı açıklamasıyla gerçek yüzünü bir kez daha gösterip Ermeni yanlısı olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

 

Bugün bu açıklamamıza destek veren Kars Ardahan Iğdırlı siyasi parti temsilcilerimize, sivil toplum örgütlerimize, odalarımıza, derneklerimize, vatandaşlarımıza ve değerli basın mensuplarına teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkan Şoray 'En sevdiğim fotoğraflardan' notuyla paylaştıÖnceki Haber

Türkan Şoray 'En sevdiğim fotoğraflardan...

FETÖ’nün ’mahrem imamı’ Esenyurt’ta yakalandıSonraki Haber

FETÖ’nün ’mahrem imamı’ Esenyurt’ta yaka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!