Telafi eğitimi nasıl olacak, ne zaman başlayacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Telafi eğitimi nasıl olacak, ne zaman başlayacak?
Telafi eğitimi için detaylar belli oldu. Türkiye, 16 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında kapalı olduğu günler için özel okullar, kurs ve rehabilitasyon merkezlerinde telafi eğitimine başlayacak. Öğrenciler, okullara uzaktan ateş ölçerle alınıp, her 4 saatte bir ateşi ölçülerek dersliğe alınacak.

Virüs sürecinde kapanan okullar nedeniyle eğitim EBA TV üzerinden yapılmaya başlanmıştı. Okulların bu dönem içerisinde tekrar açılmayacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Bu gelişmeler üzerine telafi eğitimi hakkında da detaylar belli oldu. Özel okullar, isterlerse 15 Ağustos tarihinden itibaren telafi eğitimine başlayabilecek.

TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN BAŞLANGIÇ TARİHİ BELLİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yarın açıklayacağı özel okullarda 15 Ağustos’ta başlayacak olan telafi eğitiminin ayrıntıları netleşti. Buna göre;

Özel okullar, isterlerse 15 Ağustos tarihinden itibaren telafi eğitimine başlayabilecek.

Telafi eğitimine 15 Ağustos’ta başlamak gibi bir zorunluluk yok.

Özel okulların 3 hafta yapması zorunlu olan telafi eğitimi, istenirse hafta sonu da (Cumartesi günü) yapılabilecek.

Yaz tatili boyunca isteyen özel okul bir telafi eğitimi yapmak zorunda olmayacak.

TELAFİ EĞİTİMİ PROGRAMI

Özel okullar isterlerse telafi eğitimini okullar açıldıktan sonra, normal ders saatleri dışında tüm dersler bitince derse 1 saat daha ekleyerek verebilecek.

Öğrencilerin günlük ders, etüt, sosyal faaliyet vb eğitim-öğretim planlamaları kesinlikle bozulmadan telafi eğitimi, 2020-2021 Eğitim/Öğretim yılı içine de yapılabilecek.

Okul Aile Birlikleri ve okul yönetimleri telafi eğitiminin tarih ve günlük mü? yoksa saat ilavesiyle mi? yapılacağına dair yönteme birlikte karar verecek.

Tatil planı yapan ya da başka bir planı olan veliler, çocuklarının 15 Ağustos’ta okulda telafi eğitimi başladığı için programını değiştirmeye zorlanmayacak.

Okul yönetimi ve velileri temsilen Okul Aile Birliğinin alacağı ortak karar tüm veliler için geçerli olacak.

Okul idaresi ve veliler telafi eğitimiyle ilgili aldıkları kararı okulun bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onaylattıktan sonra, telafi eğitimi başlayabilecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kurban Bayramı hangi gün?Önceki Haber

Kurban Bayramı hangi gün?

Esenyurt'ta Hırsızlık Zanlısı 3 Suriyeli YakalandıSonraki Haber

Esenyurt'ta Hırsızlık Zanlısı 3 Suriyel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!