Esenyurt'ta Eğitim ‘Tıka Basa’ başladı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt'ta Eğitim ‘Tıka Basa’ başladı!
MAXİSEPETT
2018-2019 eğitim-öğretim yılı, birinci sınıf öğrencilerinin uyum süreci ile başladı. Esenyurt’taki bir okulda 65-75 kişilik sınıf listeleri veliler tarafından tepkiye neden oldu.

Eğitim sisteminin yapboza döndüğü, eğitim kalitesinin tartışıldığı bugünlerde bir sorun daha su yüzüne çıktı. Sınıf mevcudunun eğitim kalitesindeki önemi açıkça ortadayken, 2018-2019 eğitim–öğretim yılının başladığı bugünlerde tıka basa doldurulan sınıflarda eğitimin nasıl gerçekleştirileceği merak ediliyor.

2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin uyum süreci eğitimiyle başladı. İlk, orta ve liselerde okuyan milyonlarca öğrenci için gelecek hafta başında ise ders zili çalacak. MEB tarafından birinci sınıf öğrencilerinin kayıt işlemleri adrese dayalı kayıt sistemi ile Temmuz ayı başında gerçekleştirilmişti. Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta hizmet veren bir devlet okulundaki sınıf mevcutları velileri tedirgin etti. Okul kapısına asılan 65 ila 70 kişilik sınıf mevcudu listesini gören veliler tepki gösterdi.

70 KİŞİLİK SINIFTA NASIL EĞİTİM OLUR?

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi olan Esenyurt’ta bulunan bir okulda çocuğunu birinci sınıfa yazdıran veliler, sınıf mevcudu listesi ile karşılaşınca büyük bir hüsrana uğradı. Okul kapısına asılan sınıf listesine göre okuldaki birinci sınıfların mevcudu 69 kişi olarak gösteriliyordu. Öğretmen ile birlikte 70 kişiye çıkan sınıf mevcudu ile sağlıklı, nitelikli ve kaliteli bir eğitimin nasıl yapılacağı ve öğretmenlerin eğitim hayatına yeni başlayan henüz 5-6 yaş aralığındaki çocuklar ile nasıl ilgileneceği merak ediliyor.

VELİLER TEPKİLİ

Çocuğu eğitim ve öğretim hayatına yeni başladığı için çok heyecanlı olan veliler, karşılaştıkları tabloya tepki gösterdi. Çocuğunun 70 kişi mevcudu olan bir sınıfta okumasına anlam veremeyen veli F.A., “2018 yılında böyle bir durumla karşılaşmamız çok üzücü. Bir öğretmen nasıl 69 öğrenciyle ilgilenebilir? Sınıfa tıka basa doldurulan çocuklarımız, nasıl sağlıklı, nitelikli ve iyi bir eğitim alabilir? Bu durum bizi çok endişelendiriyor” dedi.

MAXİ DÖNER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta iki Arkadaşın Tartışması Cinayetle Bitti!Önceki Haber

Esenyurt'ta iki Arkadaşın Tartışması Cin...

Esenyurt'ta Suriyelilerin yumruklu sandalyeli kavgasıSonraki Haber

Esenyurt'ta Suriyelilerin yumruklu sanda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!