Mimarsinan Sahiline Gece Pazarı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mimarsinan Sahiline Gece Pazarı
Mayıs ayı birinci oturumunu gerçekleştiren İstanbul'daki Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mimarsinan Sahili’ne gece pazarı kurulması yönünde karar aldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Mimarsinan Sahili'ne kurulacak gece pazarından sadece Büyükçekmece'de ikamet edenlerin yararlanacağını belirterek, pazarın sıkı bir biçimde denetleneceğini açıkladı.

KORDONBOYU’NDA YOĞUNLUK AZALACAK

Mimarsinan Sahili'ne gece pazarı kurulmasına ilişkin madde üzerine bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'de daha önce kurulan gece pazarının bundan sonra Mimarsinan Sahili'nde kurulacağını belirterek; “Büyükçekmece Kordonboyu'nda oluşan yoğunluğu hafifletmek ve 5 kilometre uzunluğundaki Mimarsinan Sahili'ni daha verimli değerlendirmek adına bu yaz mevsiminden itibaren gece pazarını bu bölgede kuracağız” dedi.

BÜYÜKÇEKMECE’DE İKAMET ŞARTI

Başkan Akgün, Mimarsinan Sahili'nde kurulacak olan gece pazarından herkesin faydalanamayacağını da belirterek şu açıklamayı yaptı: “Gece pazarından yararlanmanın ilk koşulu Büyükçekmece'de ikamet ediyor olmaktır. Pazarda öncelik şehit yakınlarına ve gazilere, engelli vatandaşlara, Büyükçekmece Halk Akademisi ve İSMEK gibi kursları tamamlayıp kendi el becerisi ile üretim yapan bayanlara, üniversite öğrencilerine ve dar gelirlilere verilecektir.”

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ÜCRET ÖDEMEYECEK

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün, Mimarsinan Sahili'nde kurulacak gece pazarının çok sıkı denetleneceğini ve pazar yerini başkalarına devredenlerin sözleşmelerinin feshedileceğini de sözlerine ekledi. Büyükçekmece Belediyesi tarafından Mimarsinan Sahili'nde açılacak gece pazarında sezonluk tezgah bedeli bin TL olarak belirlendi. Şehit yakınları ve gaziler herhangi bir ücret ödemeyecek. Engelli, üniversite öğrencileri ve dar gelirliler ise bu ücretin sadece yüzde 50'si olan 500 TL ödeyecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Genç Kadına Vale ŞokuÖnceki Haber

Genç Kadına Vale Şoku

Serhat Ardahanspor yeniden BAL ligindeSonraki Haber

Serhat Ardahanspor yeniden BAL liginde

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!