Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim

Serhat’ın 3 Güneşi İftarda Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Platformu’nun düzenlediği ve Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı iftarda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Aslan ile Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe birlik mesajları verdi.

Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Platformu’nun düzenlediği ve Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı iftar, Turgut Özal Stadyumu’nda gerçekleştirildi. İftar programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Siyasi partilerin ilçe başkanları, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Basın mensupları ve Kars, Ardahan, Iğdır Derneği’nin başkan ve üyeleri ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı. İftar buluşmasında vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Arslan ve Başkan Alatepe birlik ve beraberlik mesajlarını iletti. Kuran tilavetinin ardından okunan ezanla birlikte yüzlerce kişi oruçlarını açtı.

“Türkiye’yi geleceğe taşıyor olmaktan gurur duyuyoruz”

Kardeşçe yaşamanın önemine değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şöyle konuştu: “Kars, Ardahan, Iğdır. Elbette ki serhatı bekleyen iller. Ama artık serhatı beklemekten değil, Serhata başkentlik yapan, serhattaki konumundan yararlanan iller. Çünkü Gürcistan’a, Azerbaycan’a, Nahçıvan’a İran’a, Orta Asya’ya komşuluk eden illeriz biz. Bu konumumuzdan yararlanmak adına üç ilde gerçekten de olağanüstü çalışmalarımız var. Kars, Ardahan, Iğdır söz konusu olduğunda akan sular duruyor. Önceliğimiz Kars, Ardahan, Iğdır oluyor. Ama biliyoruz ki biz sadece Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı olmakla övünmüyoruz. Biz aynı zamanda İstanbul’da Esenyurtlu olmakla, başka ilçelerle olmakla da, İstanbullu olmakla da övünüyoruz ama birliğimizin, beraberliğimizin timsali ve en güzel göstergesi Türkiyeli olmaktan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan ve Türkiye’yi geleceğe taşıyor olmaktan da onur ve gurur duyuyoruz. Bakan Arslan, Türkiye'nin birlik ve beraberlik ruhu içerisinde nice ramazanları yaşaması temennisinde bulundu.

“Bizim birlikten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok”

Birlik içinde yaşamanın önemine vurgu yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Bizim birlikten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok. Bir olacağız, yerle bir olmayacağız. Gerekirse Afrin’deki gibi yerle bir edeceğiz ama Allaha şükür bize diz çöktüremeyecekler. Boyunduruk taktıramayacaklar. Bu milletin istediğinden gayrısını yaptıramayacaklar. Bunun teminatı sizlersiniz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de yaptığı selamlama konuşmasında birlik mesajları verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe daha sonra  Esenyurt'taki İmam Hasan Camii'nde düzenlenen Hazreti İmam Hasan'ın Doğum Günü Programı'na katıldı. Ahmet Arslan, Filistin halkına Türkiye dışında sahip çıkan başka Müslüman ülke olmadığını belirterek “ Dünya var olduğundan beri Müslüman halklar üzerinde oynanan oyunlar bitmek tükenmek bilmiyor." dedi. ​

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alatepe'den Engelli Vatandaşlara MüjdeÖnceki Haber

Alatepe'den Engelli Vatandaşlara Müjde

Alex de Souza geri dönüyorSonraki Haber

Alex de Souza geri dönüyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!