Benzin ve motorine devasa indirim geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Benzin ve motorine devasa indirim geliyor
Rusya ile Ukrayna arasındaki sıcak savaşın akaryakıt fiyatlarında dengesizliğe sebep olmasının ardından Brent petrol fiyatları, ani yükselişin donunda 112 dolara kadar geriledi. Bunun üzerine akaryakıt sektörünün yetkilileri, pazartesi günü pompaya yansıyacak büyük bir indirim beklendiğini duyurdu.

Üst üste gelen zamların ardından akaryakıt sektörünün temsilcileri, pazartesi gününden itibaren vatandaşın cebinin rahatlayacağını belirtti.

Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaş, piyasaların dengesini altüst etti. Brent petrol fiyatlarının 130 doları geçmesinin ardından küresel çapta akaryakıta büyük zamlar gelirken ülkemizde de benzin ve motorin fiyatları uçuşa geçmişti. Ancak savaşın etkilerinin yavaş yavaş azalmasıyla petrol fiyatlarında aşağı yönlü hareketlilik görülmeye başlandı.

Brent petrolün varil fiyatının 112 dolara kadar gerilemesinin ardından ülkemizdeki sektör yetkilileri de, üst üste gelen zamların sonunda artık büyük indirim beklendiğini kaydetti.

130'DAN 112 DOLARA GERİLEDİ

Rusya’nın brent petrol üretiminde dünyada üçüncü sırada olması ve Ukrayna’yı işgalinin ardından Avrupa’nın sert tepkisi üzerine ambargo uygulaması brent petrol fiyatlarını uçuşa geçirdi. Ulusal piyasalarda 130 doları geçerek rekor üstüne rekor kıran brent petrol, yükselişini koruyamayarak hali hazırda 112 dolara kadar geriledi.

PAZARTESİ GECESİ BÜYÜK İNDİRİM BEKLENİYOR

Araç sahiplerini sevindiren gerilemenin ardından sektör temsilcileri ve araç kullanıcıları, büyük bir indirim beklentisine girdi. Millî Gazete'nin haberine göre, araç sahiplerini sevindirecek haber sektör kaynaklarından geldi. Benzin ve motorin fiyatlarının pazartesi gecesinden itibaren yüksek miktarda indirim yapılacağını duyuran kaynaklar, rakamların zam öncesi piyasa verilerine göre şekilleneceğini ifade etti.

İNDİRİM 4 TL'Yİ BULACAK

Brent petrolde yükseliş sonrasın yapılan zamlar pompa satış fiyatlarına yansıtıldığı gibi düşüşlerde aynı şekilde yansıtılırsa sektör yetkilileri benzin ve motorin fiyatında indirimin 4 TL'yi bulabileceğini açıkladı.

Mart ayı başlarında İstanbul’da benzin 17 TL’den satılırken bu ay tam 6 kez gelen zamla birlikte İstanbul’da benzin fiyatı 20,35 TL ve motorin fiyatı ise 22,80 TL’ye kadar yükseldi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Beylikdüzü'nde park halindeki araç alev alev yandıÖnceki Haber

Beylikdüzü'nde park halindeki araç alev...

Sigaraya 2 lira zam!Sonraki Haber

Sigaraya 2 lira zam!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!