Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’e 30 bin aşı göndereceğiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’e 30 bin aşı göndereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle anlaşmaların imza törenine ve ortak basın toplantısına katılıyor. Erdoğan, ''30 bin doz koronavirüs aşısını Bosna Hersek'e göndereceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğu Akdeniz’deki gelişmelerde öncelikle Türkiye’nin kararlığı aynen devam ediyor. Buradan taviz vermemiz söz konusu değil."dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Kendilerini son olarak 2019 yılında Türkiye'ye gerçekleştirdikleri ilk resmi ziyaret vesilesiyle ağırlamıştık. Hatırlayacağını üzere biz de 8-9 Temmuz 2019'da Saray Bosna'yı ziyaret etmiştik.

Salgın nedeniyle son 1 yıldır maalesef temaslarımızı iş birliğimizin gerektirdiği yoğunlukta gerçekleştiremedik. İnşallah bunu önümüzdeki dönemde telafi edeceğiz.

Öncelikle Bosna Hersek'te koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı diliyorum. Dost kara günde belli olur anlayışıyla salgının başından itibaren Bosna Hersek'in yanında olduk, inşallah bundan sonra da bu tavrımızı muhafaza edeceğiz.

30 BİN FAZ AŞI BOSNA HERSEK'E GİDECEK

Bu seyahatin ardından 30 bin faz aşıyı Bosna Hersek'e göndereceğiz. Koronavirüs şartlarına rağmen 15 Kasım 2020 tarihinde yerle seçimlerin başarıyla gerçekleştirilmiş olması takdire şayandır. Türkiye olarak Bosna Hersek'in huzur ve istikrarına çok büyük önem veriyoruz. Devlet Başkanlığı Konseyi'nin başkanı ve kıymetli üyeleriyle ikili ilişkilerimizi tüm yönleriyle istişare ettik.

İkili ticaret hacmimiz serbest ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle 9 kattan fazla artış göstererek 2020 yılında 650 milyon dolara ulaşmıştır. Ticaret hacmimizi kısa zamanda 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Saray Bosna - Belgrad otoyolu projesinde gelinen aşamayı da ele aldık. Bu projenin Sırbistan ayağının temelini hep birlikte atmıştık.

DOĞU AKDENİZ

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerde öncelikle Türkiye’nin kararlığı aynen devam ediyor. Buradan taviz vermemiz söz konusu değil.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta silahla canlı yayın yapmaya çalışan genç kız, yanlışlıkla kendini vurduÖnceki Haber

Esenyurt'ta silahla canlı yayın yapmaya...

Reytinglerde çakılan 'Şarkılar Bizi Söyler' veda mı ediyor?Sonraki Haber

Reytinglerde çakılan 'Şarkılar Bizi Söyl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!