esss

Depremzedelere küfredenlere bir tepki de Bahattin Demir'den!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremzedelere küfredenlere bir tepki de Bahattin Demir'den!
Adıyamanlı iş insanı Bahattin Demir, 14 Mayıs seçimlerinden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin otellerde kalan depremzedelere kaldıkları yerden çıkış tebligatı göndermesine tepki gösterdi.

Sosyal medyadan video paylaşımında bulunan Bahattin Demir, "Bende Adıyamanlıyım aynı zamanda Adıyaman ilimizde ve çevresinde yaşanan deprem sonucu biz de depremzede yakınıyız. Biz deprem anı itibariyle bölgeye ciddi anlamda elimizden gelen bütün destek ve yardımları seferberlik ilan ederek oradaki kardeşlerimize ulaştırmaya çalıştık. Orada yaşanan göçten dolayı yüzlerce depremzede de Esenyurt bölgesinde ikamet etmek durumunda kalmıştır. Ailesini, annesini, babasını, çocuklarını, sevdiklerini ve evlerini kaybeden insanlarla burada halen iletişim halindeyiz ve elimizden geldiği kadarıyla sıkıntılarını gidermekteyiz. Onlar evlerine dönene kadar onlarla ilgilenmeye devam edeceğimize dair söz verdik ve sözümüzün arkasındayız fakat dün Tekirdağ Belediyesi’nin hemen seçimden iki gün sonra kalkıp depremzedelere tahsis etmiş olduğu oteli resmi bir üst yazıyla aynı gün tebliğ ederek boşaltmasını istemeleri bence infial yaratan bir durumdur. Bu noktada Tekirdağ Belediyesini esefle kınıyorum. Her şey seçim için miydi? Seçime kadar depremzedelere sahip çıkıp seçimden sonra depremzedeleri kapı dışarı etmek hangi insanlığa sığar? "diye konuştu.

Kin ve nefret tohumları saçanlara tepki gösteren Demir, " Tekirdağ Belediyesinin yaptığı açıklamaları samimi bulmuyorum. Olay medya ya intikal edince yok nakildi yok tutar doldu gibi söylemleri komik buluyorum. Koskoca Belediye de aklı selim hiçkimse yok muydu? El insaf, biraz merhametli olun, o insanlar herşeylerini kaybetmiş böyle bir zamanda böyle bir şey yapılır mıydı? Ben burda tüm yönetime sesleniyorum, sizlerin de başına gelebilirdi sizlerde depremzede olup herşeylerinizi kaybetmiş olabilirdiniz. Yetkili Başkan herkimse çıkıp bunlara cevap versin.Siyaseten diyorsunuz o zaman şöyle mi dememiz gerekiyor? Yaptığınız şey siyaseten de, insanen de, vicdanen de, kanunen de, Allah katında da yanlıştır. Böyle bir hizmet seçme şekli siyaset şekli olamaz. Şiddetle ve esefle kınıyorum."dedi.

Depremzedelere hakarette bulunanlara çağrıda bulunan Demir, o küfredenlere kendini bilmez sanatçı müsvettelerine sesleniyorum siz kim oluyorsunuz, kendinizi ne sanıyorsunuz, ne yardım da bulunduysanız iban atın parasını ödemeye biz razıyız diye konuştu.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt Haramidere'de kamulaştırmalar tamamlandıÖnceki Haber

Esenyurt Haramidere'de kamulaştırmalar t...

Esenyurt'ta bir ayda ikinci kez aküsünü çaldılarSonraki Haber

Esenyurt'ta bir ayda ikinci kez aküsünü...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!