esss

Esenyurt’ta Yeni eğitim öğretim yılı başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt’ta Yeni eğitim öğretim yılı başladı
Esenyurt’ta Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda haftada 5 gün sürecek yüz yüze eğitime başlandı.

Esenyurt’ta yeni eğitim-öğretim yılı için ilk ders zili bugün çaldı. Belma Barut İlkokulu Müdürü Halil Aktaş, minik öğrencileri yalnız bırakmayarak ilk ders heyecanına ortak oldu.

Bağlarçeşme Mahallesi Belma Barut İlkokulu’nda 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Heyecanla okullarına koşan minik öğrenciler eğitim hayatına ilk adımlarını attı. Belma Barut İlokulu Müdürü Halil Aktaş, minik öğrencileri yalnız bırakmayarak ilk ders heyecanlarına ortak oldu. Okulda korona virüs salgını dolayısıyla önlemler üst düzeyde alınırken öğrenciler ve velilerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyduğu görüldü.

“Çocuklarımız, yarının Türkiye’sini inşa edecek”

Eğitim öğretimin ara verilmeden devam etmesi temennisinde bulunan Aktaş“Okullardaki 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı başladı. Çocuklar heyecanlı öğretmenler heyecanlı. Çünkü uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitim yapılabilecek. Çocuklarımızı burada görüldüğü gibi, maskelerini takmışlar. Biz de gerekli uyarıları yaptık. İnşallah hiç ara vermeden yüz yüze eğitimler devam eder. Çünkü hepsine sordum; öğretmen, doktor, avukat olmak isteyenler var. Pırıl pırıl çocuklarımız var. Hepsine inanıyoruz. Hepsi bayrağına, milletine, vatanına aşık evlatlar. İnanıyorum ki Türkiye’yi emanet edeceğimiz bu çocuklar yarının Türkiye’sini inşa edecekler” açıklamasında bulundu.

Okula geldiği için çok mutlu olan 9 yaşındaki Nisa, “Arkadaşlarımı seviyorum, öğretmenimi de seviyorum. Müdürümü de seviyorum. Mesafeye dikkat edeceğim. Maskemi de takacağım, dikkatli olacağım” dedi.

Covid-19’a karşı tedbirli olduğunu vurgulayan 8 yaşındaki Gonca, “Okula gidiyorum, okul kıyafetimle geldim. Arada herhalde başka kıyafetlerle de gelebilirim. Arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, müdürümü çok seviyorum. Sosyal mesafeme dikkat ediyorum. Maskemi asla asla çıkartmıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt’ta polis ekipleri, okulun ilk günü denetim gerçekleştirdiÖnceki Haber

Esenyurt’ta polis ekipleri, okulun ilk g...

Esenyurt Deva Partisi'ne Ziyaret, Seçim Coşkusunu AratmadıSonraki Haber

Esenyurt Deva Partisi'ne Ziyaret, Seçim...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!