esss

İYİ Partililer Esenyurt'ta iftar'da buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Partililer Esenyurt'ta iftar'da buluştu
İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız, düzenlediği iftar programına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Adayı Buğra Kavuncu’da katıldı.

Program da konuşma yapan İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız, "Şu anda ben Ekrem İmamoğlu ile yarışıyorum. Ekrem İmamoğlu burada ekranlar, afişler, araçlarla devasa bir seçim kampanyası başlatmış" dedi.

Esenyurtlularla konuşan Yıldız, projelerini anlatarak oylarına talip olduğunu söyledi. Esenyurt’ta Ekrem İmamoğlu ile yarıştığını söyleyen Yıldız, “Esenyurt İstanbul’un en yoğun seçim kampanyalarının yürütüldüğü ilçe buradan çıkacak oyların İstanbul’un kaderini belirleyeceğini biliyoruz. Şu anda ben Ekrem İmamoğlu ile yarışıyorum. Ekrem İmamoğlu burada ekranlar, afişler, araçlarla devasa bir seçim kampanyası başlatmış. İBB başkan adayının ilçeye üs kuracağı nerede görülmüştür. Şimdi şunu sormak istiyorum Ekrem İmamoğlu seçim kampanyasını kimin kaynaklarıyla yapıyor. Bu kadar parayı sana kim sağlıyor? Güzel kardeşim kaynağını açıklayın. Sana bu kadar parayı verenlere ne vadediyorsun? Esenyurt’taki bütün adaylar seçim kampanyasını nasıl yapıyor, kaynağını açıklasın. Ben söylüyorum eşimin üzerine kayıtlı arazimi sattım, seçim kampanyamı kendi bütçemle hazırladım. Dışarıdan bir simit almadım. Buraya üs kurmuş ama biz de her yerde görülüyoruz. Hepsiyle baş ediyorum, benden korksunlar. 1 Nisan’da Ekrem İmamoğlu ve diğerlerine öyle bir tokat vuracağız ki 1 Nisan şakası olacak” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında tansiyon yeniden yükseldi. Son olarak CHP'nin DEM ile yaptığı ittifaka sert çıkan Akşener, 'Bize hakaret edenler başkalarının gösterdiği adayların karşısında tek kelime etmediler' dedi. İmamoğlu'nu da hedef alan Akşener, 'Kefalet koyduk yamuk çıktı' ifadelerini kullandı.

8'li koalisyonun eski ortaklarının arası fena açıldı. Bir dönem abla kardeş imajı çizen, Saraçhane'de birlik beraberlik tiyatrosu yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener, ipleri kopardı.

İKİSİNE DE KORKAK DEDİ!

Genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi uğruna masayı verdiği Ekrem İmamoğlu'nun partisinin iç işlerin karışmasına çok kızan Meral Akşener, eski kardeşine bayrak açtı. Hem İmamoğlu'nu hem de CHP'li ABB Başkanı Mansur Yavaş' korkaklıkla suçladı.

Yerel seçimlerde CHP ile ortak aday çıkarmayı reddeden Akşener, İstanbul ve Ankara'da İYİ Parti adaylarına destek amacıyla seçim turuna çıktı ilçe ilçe dolaştı.

CHP'NİN DEM'LENMESİNİ ELEŞTİRDİ...

Akşener, Esenyurt'ta katıldığı iftar programında ise yine CHP'yi ve İmamoğlu'nu hedef aldı. CHP'nin kendileri ile ittifak yapmadığını ancak Kandil'in siyasi uzantısı DEM'e boyun eğdiğini söyleyen Akşener, "Bize hakaret edenler başkalarının gösterdiği adayların karşısında tek kelime etmediler. Esenyurt'ta demleniliyor" ifadesini kullandı.

2019 seçimlerinde İstanbul'da CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na destek veren Meral Akşener, açıklamalarıyla bir kez daha İBB Başkanını hedef aldı.

"KEFALET KOYUYORSUN YAMUK ÇIKIYOR"

İYİ Parti olarak başkalarının önerdiği adayların arkasında durmayacağını söyleyen Akşener, "Kefalet koyuyorsun, yamuk çıkıyor kardeşim. Sonradan öğreniyorsun, getiriyorlar bir bakıyorsun, neler yapılmış. Onun için bundan sonra hür ve müstakil, başkasının önerdiği hiç kimsenin arkasında durmayacağız. Kendi partililerimizin, kardeşlerimizin arkasında duracağız" açıklamasını yaptı.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta 36 saatlik elektrik kesintisi: Mahalleli isyan ettiÖnceki Haber

Esenyurt'ta 36 saatlik elektrik kesintis...

Esenyurt'ta zincireme kaza! Ani fren yaptı, 5 araç birbirine girdiSonraki Haber

Esenyurt'ta zincireme kaza! Ani fren yap...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!