esss

Özyurtlar Holding yine örnek oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özyurtlar Holding yine örnek oldu
Özyurtlar Holding’in iş makinelerini Hatay’a götürecek olan TIR’lar dün akşam yola çıktı.

İnşaat sektörünün güvenilir markalarından Özyurtlar Holding, elindeki tüm iş makinlerini ve çeşitli yardım malzemelerini Hatay’a ulaştırmak üzere harekete geçti. Özyurtlar Holding’in makine operatörü, mühendis ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik yardım ekibi, iş makineleri ve ayrıca gönüllüler tarafından satış ofislerinde toplanan yardım malzemeleri dün akşam itibariyle yola çıktı.

Türkiye, Kahramanmaraş’ta peş peşe yaşanan depremlerin şokunu atlatmaya çalışırken yardım seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’i yerle bir eden depremlerin yaralarnı sarmak için başlayan seferberlik hareketinde Özyurtlar Holding de yerini aldı.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün güvenilir markalarından Özyurtlar Holding, elindeki tüm iş makinelerini afetten en çok etkilenen bölgelerden Hatay’a göndermek üzere harekete geçti. Özyurtlar Holding’in makine operatörü, mühendis ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik yardım ekibi dün akşam yola çıktı.

Türkiye’yi derinden sarsan depremin en çok zarar verdiği illerden birinin de Hatay olduğuna dikkat çeken Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada hava şartları ve yol çökmesi nedeniyle o bölgeye yardım ulaştırılmasında sıkıntı yaşandığını hatırlattı. Özyurt “Dünyada örneği çok ender görülen bir afetle karşı karşıyayız. Birkaç saat arayla aynı bölgede gerçekleşen şiddetli iki deprem nedeniyle 10 ilimiz neredeyse yerle bir oldu. Kayıplarımız var. Arama kurtarma çalışmaları bir yandan devam ediyor. Acımızın tarifi yok. Kış şartları, çöken viyadük ve yollar nedeniyle özellikle Hatay’a yardım aksayarak ulaşıyor. Bu şartlar altında biz de elimizi taşın altına koymayı milletimize borcumuz olarak görüyor, elimizdeki tüm iş makinelerini ve 15 kişilik yardım ekibini bölgeye sevkediyoruz. Yaraları sarma seferberliğinde insanlık vazifemizi yapıyoruz. Bölgede enkaz altında yaşam mücadelesi veren son vatandaşımız kurtarılıncaya kadar bölgeyi terk etmeyeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan; Özyurtlar Holding’in ağırlıklı olarak konut ürettiği Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerindeki vatandaş tarafından sağlanan yardım malzemelerinin de afet bölgesine ulaştırılması sağlanacak.

Özyurtlar Holding’in ‘Meydan Ardıçlı’ ve ‘Ödül İstanbul’ projelerinin satış ofislerinde toplanan yardım malzemeleri TIR’larla afet bölgesine nakledilecek.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurtlu kadınlar depremzedeler için üretiyorÖnceki Haber

Esenyurtlu kadınlar depremzedeler için ü...

Esenyurt’tan deprem bölgesine yardım yağdıSonraki Haber

Esenyurt’tan deprem bölgesine yardım yağ...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!