esss

Başbakan Yıldırım'dan 1,5 milyon kişiye yeni iş müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başbakan Yıldırım'dan 1,5 milyon kişiye yeni iş müjdesi
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. "2017 baharından itibaren Türkiye her alanda şaha kalkmaya devam edecek" diye belirten Başbakan Yıldırım 1.5 milyon vatandaşa yeni iş müjdesi verdi.

Başbakan Yıldırım, "İŞKUR marifetiyle kamu kuruluşlarında vatandaşlarımıza iş temin ediliyor. Bunlar en az 9 ay kesintisiz çalışıyorlar. Yeni uygulamada özel sektörü de dahil ettik sayıyı 500 bine çıkardık. Hem kamuda hem özel sektörde işsizler çalışacak, parasını İşsizlik Fonu'ndan biz ödeyeceğiz. Dolayısıyla işverenlerimize ayrı bir yük gelmeyecek. TOBB Başkanlığı bünyesindeki toplam 1,5 milyonu bulan üyelerin her biri en az 1 işçi çalıştırmaya karar verdi. Bu ne demektir? 1 buçuk milyon vatandaşımıza yeni iş." dedi.

Başbakan Yıldırım AK Parti Grup Toplantısı'nda partililere seslendi, önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

AK PARTİ HER YERDE BACASI TÜTEN BİR SİYASET OCAĞIDIR

Değerli yol arkadaşlarım, kadirşinas milletim, hanımefendiler, beyefendiler, sizleri en kalbi duygularımla sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz. Çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclis'imizde yeni bir grup toplantımızda birlikteyiz. Ülkemiz 20023 hedeflerine emin adımlarla yürüyor. Bu kutlu yürüyüşün en önemli adımlarını attığımız bir dönemden geçiyoruz. Milletimizin duasıyla Türkiye'nin aydınlık geleceğini inşa ediyoruz. Gece gündüz demeden, durup soluklanmadan milletin istakametinde, millet için çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin bütün il, ilçe, köylerinin nabzını tutuyoruz. 79 milyon insanımızın hissiyatına kulak veriyoruz. Yurtdışındaki vatandaşlarımızı da ihmal etmiyoruz. Ak Parti Türkiye'nin her köşesinde bacası tüten bir siyaset ocağıdır.

DÜNYANIN AYAKLAR ARASI EN BÜYÜK KÖPRÜSÜNÜN TEMELİNİ ATIYORUZ

Son yıllarda her alanda gelişen ve istikrarlı bir Türkiye var. Ekonomimiz büyüyor. Bölünmüş yollar, köprüler, üniversiteler, adalet sarayları, metrolar, tüp geçitler, limanlar, şehir hastaneleri ardı ardına hizmete alınıyor. Asırlık projeler Marmaray, Avrasya, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Ovit Tüneli ve daha nice niceleri. Üçüncü ve dünyanın en büyük havalimanı. Şimdi inşallah 18 Mart'ta dünyanın ayaklar arası açıklığı en büyük köprüsünü Çanakkale Köprüsü'nün temelini atıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

HEP SÖYLEDİK, SÖYLÜYORUZ BU ANAYASA 1982 MODEL

Türkiye muasır medeniyetler seviyesi hedefine bu vizyonla ilerlerken mevcut anayasa artık milletimizin beklentilerini karşılamakta yetersiz kalıyor. Hep söyledik, yine söylüyoruz; bu anayasa 1982 model. Yolda kalıyor, tekliyor. Hayır'cılar ne diyor, efendim bir ittirirsek çalışır belki! Çalışmaz kardeşim çalışmaz milleti boşuna yormayın. Vatandaş 16 Nisan'da sandığa gidecek darbe ürünü bu anayasayı değiştirecek, evet mührünü vuracak ve işi bitirecek.

MİLLETİMİZ BU SÜRECİ 16 NİSAN'DA TAÇLANDIRACAK

Milletin aklını yalanlarla, dolanlarla, safsatalarla dolandırmaya çalışanlar yine başarılı olamamış. Vatandaş ne istediğini ne yapacağını biliyor. 16 Nisan'a kadar sahalardayız gençler! Hazır mısınız? Tüm teşkilatlarımızla il il, ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle gezip Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacağız. İnanıyorum ve eminim ki, milletimiz 2007'de başlattığı bu demokratik süreci 16 Nisan'da taçlandıracak.

HAYIRCILARIN BİNDİĞİ PKK, FETÖ GEMİSİ HİÇ YÜRÜMEZ!

Aksaraylılar yüzde yüz evet çıkacak deyince, "yahu yapmayın" dedim; birkaç puan da o garibanlara bırakın... Aksaray'da Tuz Gölü'nün altında yeni bir şehir inşa ettik. Karda kışta artık doğalgazımızı oradan alıp, kullanıma sunacağız. Millet iş yapana destek veriyor, ağzı laf yapana değil. Biz ne zaman millete geldiysek, millet bize inandı, güvendi 'evet' dedi. Bir de 'hayırcılar' var. Şimdi bunlar hayır kelimesinden sevimli iki şey üretirsek milleti ikna ederiz zannediyorlar. Bırakın kelime oyunları. Lafla peynir gemisi yürümez. Hele hayırcıların bindiği PKK, FETÖ gemisi hiç yürümez.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN 'HAYIR' DEDİĞİ YERDE VATANDAŞIM OLMAZ

Biz vatandaşımızın kararına boynumuz kıldan ince. Biz vatandaşımaz bir şeyi hatırlatmak istiyoruz; terör örgütleri hep beraber koro halinde 'hayır' propagandası yapıyorsa bunun ülkemiz için, milletimiz için, vatandaşlarımız için bir işareti var. Biz bunu hatırlatmak mecburiyetindeyiz. Vatandaş hangi tercihini yapacaksa gidip yapacak. Terör örgütlerinin 'hayır' dediği yerde benim vatandaşlarım aynı safta olmayacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Türkiye'de terör örgütlerinin gittiği yoldan giden hiçbir vatandaşımızın olduğunu düşünmüyorum. Terör örgütleri bayrağımızın, milletimizin, toprağımızın düşmanıdır.

MİLLETİMİZ 'EVET' DİYECEK BUNDAN HİÇ ŞÜPHEM YOK

1 hafta sussak muhalefet ne yapacak bilmiyorum. Bekliyorlar ki, iktidar konuşsun muhalif olalım. Çözüm, hizmet siyaseti isteyen millet, bu politikaları güdenleri elinin tersiyle itecek. Tek bildikleri iş 'Hayır', istemezük! Türkiye demokrasisi şimdiye kadar birçok tarihi sınav verdi. Bu Gazi Meclis dayatılan Cumhurbaşkanı adayı seçilsin diye 1973'de abluka altına alındı. Parti genel başkanları, milletvekilleri hapisle, sürgünle tehdit edildi. Cumhurbaşkanlığı seçilmeyişi bahane edilerek 1980 darbesi yapıldı. Biz Türkiye'de demokrasinin başına öne eğdirecek bir olay daha artık yaşansın istemiyoruz. Milletin gücünün esas olduğu bir Anayasa'yı millete götürüyoruz. Millet evet diyor, hiç şüphemiz yok. 15 Temmuz'da sivil vatandaşlarımıza saldıran FETÖ ve avanesi hayır diyor.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ 'HAYIR' DİYOR PEKİ CHP'YE NE OLUYOR?

Bölücü PKK ve HDP de hayır diyor. Peki ana muhalefet yöneticilerine ne demek lazım? Dertleri neymiş? Parlamentoda ortadan kalkıyormuş! Şimdi parlamento ortadan kalkmıyor da! Aslında CHP de bunu çok iyi biliyor. CHP'nin resmi siyaseti "AK Parti ne derse tam tersi" şeklinde. Ekini ektim sırtımı rahata verdim diye bir şey yok. Türkiye'nin yol haritasında çok ciddi mesafe katettik ama işimiz bitmedi. Terörü ülke gündeminden çıkaracağız. Bununla ilgili adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz. Kış aylarında kendince güvende olduğunu zanneden bölücü terör örgütünün sözde sığınaklarını, üslerini yerle bir ettik.

EL BAB BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALINDI

Terör örgütüne lojistik ve finansal kaynak sağladığını tespit ettiğimiz belediyelerde yeni görevlendirmeler yaptık. Yüzlerce üst düzey terörist yakalandı, adalete teslim edildi. Tam 126 girişim engellendi. Bölücü terör örgütü Türkiye topraklarından tam olarak temizleninceye kadar kış demeden yaz demeden bu mücadele sürecek. Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor. El Bab büyük ölçüde kontrol altına alındı. Amacımız terör örgütlerinin cirit attığı bölgelerden Türkiye'ye uzanan koridorlarının açılmasının önüne geçmektir.

HAKSIZLIĞA UĞRAYANLAR VARSA İTİRAZLARINI YAPACAKLAR

Tedbiri asla elden bırakmıyoruz. Uluslararası taşeron bir örgüt olan FETÖ katil güruhu takibimizdedir. O konuda incelemeler dikkatle devam ediyor. FETÖ'yle bağlantısı olduğu ortaya çıkan kim olursa olsun hukuk içerisinde mutlaka gereği yapılıyor. Araştırmalar esnasında yeniden değerlendirme imkanı da gördük. Diyelim ki atılanlar kendilerine yapılanların haksızlık olduğunu düşünüyorlar. KHK ile yeniden değerlendirme mekanizmasını hayata geçirdik. 7 üyeden oluşacak ve bir nevi mahkeme gibi çalışacaklar ve bütün bu itirazları inceleyip, karara bağlayacaklar. Haklı görülürse göreve iade edilecek.

KATLİAMIN MİMARI ABD'DEKİ ÇİFTLİKTE KEYİF İÇİNDE YAŞAYAMAZ

Adalet olmazsa olmazımızdır. FETÖ elebaşı için girişimlerimiz devam ediyor. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Türkiye'de yaşanmış bir katliamın birinci dereceden yöneticisi, sorumlusu ABD'de bir çiftlikte keyif içinde yaşayamaz! Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hazırladığımız dosyalarda hiçbir şüpheye yer kalmayacak şekilde ABD'ye teslim ettik. Yeni yönetimin bu konudaki adımlarını bekliyoruz. Umuyoruz ki ABD yönetimi tarafından teröristbaşının iadesi konusunda somu adımlar atılacak.

ŞARTLARI TUTAN BÜTÜN ESNAFI BU İMKANDAN YARARLANDIRACAĞIZ

Dünyadaki ekonomik durgunluğun farkındayız. Mali disiplinden asla taviz vermiyoruz. Reel sektörü desteklemeye devam edeceğiz. İstihdam arttırıcı teşvik tedbirlerini hayata geçiriyoruz. Küçük esnafın, sanayicinin sıkıntılarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. 600 bin civarında KOBİ'nin talebi olduğunu görüyoruz. Şartları tutan herkesi, bütün küçük esnafı, sanatkârı bu kredi imkândan faydalandıracağız. Dün aldığımız bir kararla çiftçilerimizin, tarım kesimine Ziraat Bankası'na ve tarım kredi kooperatiflerine olan 1 milyara yakın borçlarını 5 yıl süreyle yeniden yapılandırıyoruz. Böylece çifçimizin yanında olduğumuzu, problemlerine çözüm üretiyoruz.

2017 BAHARINDA TÜRKİYE TAM ANLAMIYLA ŞAHA KALKACAKTIR

Döviz kurlarında hareketlenme oldu, kıyametleri kopardılar. Şimdi iniş başladı. Felaket tellalları sus pus oldu. Küresel dalgalanmalarla başlayan döviz kurlarındaki oynaklık geçicidir. İnşallah 2017 baharından itibaren Türkiye her alanda şaha kalkmaya devam edecek. Yazla birlikte, havaların ısınmasıyla birlikte ekonomi, demokraside ülkemizin ayak bağlarının hepsinden kurtulmuş olacağız. Geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla TOBB ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki istihdam seferberliğini kamuoyuna ilan ettik.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Plakada yeni dönemÖnceki Haber

Plakada yeni dönem

Esenyurt'ta Şafak Vakti Uyuşturucu OperasyonuSonraki Haber

Esenyurt'ta Şafak Vakti Uyuşturucu Opera...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!