Esenyurt’ta Yeşilçam Klasiği Devam ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt’ta Yeşilçam Klasiği Devam ediyor
Esenyurt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Yeşilçam Filmleri Açık Hava Sineması çerçevesinde 8 klasik filmin gösterimi devam ediyor.

Vatandaşlar bir döneme damga vurmuş filmleri aileleriyle birlikte yaz akşamlarında izlemenin keyfini yaşıyor. Filmler, her akşam ilçenin site, cadde, kültür merkezi gibi 3 ayrı yerinde saat 21’de gösterime sunuluyor. 27 Temmuz tarihinde Rıfat Ilgaz Tiyatro Merkezi’nde Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin de vatandaşlarla birlikte seyrettiği Selvi Boylum Al Yazmalım filmi etkinliğin ilk gösterimi olmuştu.16 Ağustos tarihine kadar sürecek Yeşilçam Filmleri Açık Hava Sineması’nda 8 Yeşilçam klasiği 24 ayrı yerde daha gösterilecek. Film gösterimlerinde vatandaşlara ücretsiz gazoz ve patlamış mısır dağıtılıyor. Vatandaşlar, belediyenin kendilerine sunduğu bu hizmetten büyük memnunluk duyduklarını ve bu tarz etkinlikleri özlediklerini belirterek, nostalji yaşadıkların söylediler.16 Ağustos’a kadar devam edecek gösterimlerde Selvi Boylum Al Yazmalım, Çöpçüler Kralı, Neşeli Günler, Züğürt Ağa, Mavi Boncuk, Süt Kardeşler, Babam ve Oğlum, Çiçek Abbas’dan oluşuyor.

Halkın yoğun ilgisi var

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yaz aylarını boş geçirmek istemediklerini belirterek, “Her akşam üç ayrı yerde; Esenyurt’un sokağında, sitesinde ve bir kültür merkezinde biz bu programı gerçekleştiriyoruz. Bu süre zarfında 70-80 bin kişilik bir seyirci bekliyoruz. Bu etkinliği Eylül’ün 20, 25’ine kadar da uzatmayı planlıyoruz. Bir anlamda da eski günlere, eski filmlere de dönelim istiyoruz“ dedi. 

Filmlerin 7 Ağustos itibarıyla gösterim listesi ise şöyle;

 7 Ağustos Salı, Çöpçüler Kralı, Mehterçeşme Mahallesi, Ufuk Caddesi, Çiçek Abbas; Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu                        

8 Ağustos Çarşamba, Neşeli Günler, Akçaburgaz Mahallesi, Halil Fahri Ormancı Caddesi

9 Ağustos Perşembe, Züğürt Ağa, sultaniye Mahallesi, 617 sokak,

Mavi Boncuk, Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu                        

10 Ağustos Cuma, Mavi Boncuk; Akşemsettin, İncirtepe, Turgut Özal caddesi, Talatpaşai Akevler, Kapalı Pazar önü, Sultaniye Mahallesi, 617 sokak

11 Ağustos Cumartesi: Süt Kardeşler; Bağlarçeşme-Pınar, 1246 sokak,Şehitler İstiklal Kamile Güneş Cami Önü, Fatih Üçevler Urfalılar Caddesi 

Züğürt Ağa: Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu

12 Ağustos Pazar :Babam ve Oğlum: Battal Gazi Hamidiye Elmas Cami Çamlıbel Sok., Mehmet Akif Güzelyurt Cami Önü, Atatürk Necip Fazıl Hürriyet Yunus Emre Caddesi Muhtarlık Yanı.

13 Ağustos Pazartesi: Çiçek Abbas; Namık Kemal Zafer 80. Yıl İlköğretim Okulu Önü, İnönü Yunus Emre 410 Sok. Mehmet Akif Ersoy Parkı önü. Çınar-Örnek Fikri Sönmez Caddesi

14 Ağustos Salı: Selvi Boylum Al Yazmalım; Ardıçlı Süleymaniye Kişi Yer 745 Sok., Selahattin Eyyübi Muhsin Yazıcıoğlu Parkı önü, Yenikent Ulu Cami Önü

Babam ve Oğlum; Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu

15 Ağustos Çarşamba :Züğürt Ağa; Orhangazi-Koza Veysel Karani Cami Önü, Saadetdere Turgut Özal Abdi İpekçi Caddesi, Gökevler,Barbaros Hayrettin Paşa Piri Reis Siteler K.M. Arkası 2293 Sok.

16 Ağustos Perşembe: Babam ve Oğlum; Yeşilkent 1892. Sok, Cumhuriyet Mevlana Ihlamur Parkı Önü, Osmangazi Papatya Caddesi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Avcılar koptu!Önceki Haber

Avcılar koptu!

Beylikdüzü'nde Yıllardır Çözülemeyen Park Sorunu ÇözüldüSonraki Haber

Beylikdüzü'nde Yıllardır Çözülemeyen Par...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!