TEOG sonuçları açıklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEOG sonuçları açıklandı
TEOG sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde açıklandı.

TEOG sınav sonuçları açıklaması, bugün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri tarafından öğrencilerin erişimine açıldı.

23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG 1.dönem sınavı, sonuçları ile MEB İnternet sayfasında yayımlandı.

TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

TEOG sınav sonuçları açıklaması, MEB tarafından öğrencilerle paylaşıldı. Daha iyi bir lisede okumak isteyen öğrencilerin büyük emekler verip katılım gösterdiği TEOG sınav sonuçları, 3 Ocak Salı günü öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. TEOG 1. dönem merkezi ortak sınav sonucunda alacakları puana göre ikinci döneme daha iddialı hazırlanacak olan öğrenciler, sınav sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı İnternet sitesi üzerinden öğrenebiliyor.

SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILACAK?

Sınav sonucunda hata olduğunu düşünen adaylar, sonuçlara itiraz edebilecek. İtirazlarla ilgili yapılması gerekenleri listeleyen MEB, sonuçlara yapılacak itirazların, yayınlanma tarihi itibariyle en geç 5 gün içerisinde elektronik ortamlardan yapılması gerektiğini duyurdu. İtirazın gerçekleştirilmesinin ardından incelemenin başlatılması, T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerine "Kurumsal Tahsilat Programı" adıyla 20 TL'nin yatırılmasıyla gerçekleşecek.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

TEOG 2. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Bir yandan sonuçları araştıran diğer yandan sınava hazırlanmaya devam eden öğrenciler, bir yandan da TEOG 2. dönem sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak? TEOG 2. dönem sınavları 26 Nisan - 27 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Mazeret sınavları ise 20 Mayıs - 21 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2017 yılının İlk Meclisi YapıldıÖnceki Haber

2017 yılının İlk Meclisi Yapıldı

Ardahan buz tuttu!Sonraki Haber

Ardahan buz tuttu!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!