Android uygulamaları çöküyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Android uygulamaları çöküyor!
Android kullanıcılarının sosyal medya platformlarından ve çeşitli platformlardan paylaştıklarına göre, bazı Android uygulamaları çöküyor. Google, Android System Webview'den kaynaklandığını söylediği Android uygulama çökme sorunu için çalışıyor. Ancak sorunu çözmek için bir yol var.

Android kullanıcıları dün geceden beri çeşitli forumlarda ve sosyal medya platformlarında bazı Android uygulamalarının çöktüğüne yönelik şikayetlerini dile getiriyorlar. Pek çok popüler uygulamada yaşandığı söylenen Android uygulama çökme sorunu, Google tarafından da doğrulanmış durumda.

ANDROİD UYGULAMALARINDA ÇÖKME YAŞANIYOR

The Verge'ün haberine göre, Şu anda bazı Android uygulamaları çökme sorunu sorunu yaşıyor, ancak Google bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Google'ın açıklamasına göre sorun, Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine izin veren Android System Webview adlı bir sistem bileşeninden kaynaklanıyor. Google, The Verge'e yaptığı açıklamada, "WebView ile ilgili olarak Android'deki bazı uygulamaların bazı kullanıcılar için kilitlenmesine neden olan bir sorunun farkındayız" ifadelerini kullandı.

ANDROİD UYGULAMA ÇÖKME SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bazı kullanıcılar, WebView'daki en son güncellemeyi kaldırmanın sorunu çözmesi gerektiğini söylüyor. Twitter'daki resmi hesaplardan biri olan Samsung ABD destek hesabı da Android System Webview'daki en son güncellemenin kaldırılmasını kullanıcılara öneriyor.

Hi! Thanks for bringing this to our attention. Please remove the Webview Update and then restart the phone. Here are the steps: Go settings > apps > tap the three dots in the top right corner > show system apps > search for Android System WebView > select Uninstall updates. ^Nina

— Samsung Support US (@SamsungSupport) March 22, 2021

GOOGLE'DAN YENİ AÇIKLAMA

Google, Android System Webview ve Google Chrome'un Google Play üzerinden güncellenmesiyle sorunun tüm kullanıcılar için çözüleceğini söyledi.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

1.Play Store uygulamasına gidin.

2.Android System Webview'ı arayın.

3."Güncelle" seçeneğini seçin.

4 . Google Chrome için de bu adımları tekrarlayın.

Kaynak:Mynet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Uzaktan eğitim kalıcı olacakÖnceki Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Uzaktan eğit...

Efrail Çifçi koltuğu kaptırmadı, Hanplus’a tekrar başkan seçildiSonraki Haber

Efrail Çifçi koltuğu kaptırmadı, Hanplus...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!