esss

İstanbul'da ulaşıma zam!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul'da ulaşıma zam!
UKOME’de toplu ulaşım ücretine yüzde 40 zam talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Buna göre taksimetrelerde açılış 9,8 TL, kısa mesafe ücreti 28 TL oldu. Elektronik bilet ücreti ise 7,67 liraya yükseldi. Öte yandan okul servisleri için de yeni tarifler belli oldu. İşte toplu taşımaya gelen zamlar sonrası yeni ücret tablosu...

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapıldı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi nisan ayı toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40’lık zam teklifi kabul edildi. Daha önce İBB'nin yüzde 50 zam teklifi reddedilmişti. Buna göre taksimetrelerde açılış 9,8 TL, kısa mesafe ücreti 28 TL oldu. Elektronik bilet ücreti ise 7,67 liraya yükseldi. Okul servislerinin kilometre fiyatı 396 liradan 554 liraya çıktı. İşte toplu taşımaya gelen zamlar sonrası yeni ücret tablosu...

İŞTE YENİ ÜCRET TARİFESİ

Tam elektronik bilet ücreti 7.67 TL

Tam abonman 602 TL

Öğrenci abonman 109 TL

İlk aktarma 5.48 TL

Taksi açılış ücreti 9.8 TL

Taksi kısa mesafe ücreti 28 TL

Minibüs indi bindi 5.25 TL

Okul servis ücreti 0-1 km 554 TL

Personel servis ücreti ilk kalkış 295 TL

Taksi dolmuş (Kadıköy-Bostancı) 10 TL

ÜCRETSİZ SEYAHAT DESTEKLERİ RESMİ GAZETE'DE

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca hazırlanan engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri ücretsiz olarak taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemesi arttırılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, ödeme miktarlarını düzenleyen maddesinde yapılan değişiklikle, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel denizyolu ulaşımı aracı için aylık 1000 lira olan destek ödemesi miktarı 1500 liraya, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık 1330 lira ise 1995 liraya yükseltildi.

Büyükşehir belediyesi olan diğer illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık 1000 liralık destek 1500 liraya olurken, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödene aylık 800 liralık destek de 1200 lira verilecek.

Kaynak:Mynet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurtlular İftar sofrasında buluştuÖnceki Haber

Esenyurtlular İftar sofrasında buluştu

Karakoç Ailesi'nin Acı KaybıSonraki Haber

Karakoç Ailesi'nin Acı Kaybı

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!