Samyeli Engelsiz Yaşam Sevgide Sınır Tanımadı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samyeli Engelsiz Yaşam Sevgide Sınır Tanımadı!
Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Adıyaman, Gaziantep, Kahta ve Malatya’nın Darende ilçesinde 2 bin engelli ve yetim çocuğa mont ve bot yardımında bulundu.

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği "Sevgi Sınır Tanımaz 2 Konvoyu" ile çocukların yüzünü güldürdü. Adıyaman merkezde Şehit Cem Özgül Ortaokulu’nda, Kahta ilçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu'nda, Gaziantep’te 23 Nisan Ortaokulu’nda ve Darende’de Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen törenlerle öğrencilere kışlık mont, bot, kazak, pantolon ve eşofman hediye edildi.

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği, Darende Ağılyazı Köyleri Yardımlaşma Derneği Güven Rehabilitasyon Merkezi, Adıyamanlılar Vakfı, İHH iş birliğinde bu yardımları dağıttı.

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir dağıtım esnasında yaptığı konuşmada, "Bizim için sınır yok, hangi coğrafyada hüzün varsa kalbine dokunulması gereken bir çocuk varsa biz orda oluruz. Bu fikri her daim kendimize hayat felsefesi olarak benimsedik. Bu yetim ve engelli çocuklarımızla buluşmanın mutluluğunu anlatacak tek bir satır yok. Dernek olarak Türkiye'nin her bir yerindeki bütün çocuklar bizimde çocuklarımızdır. Onların tüm haklarının savunucusu olarak her daim onların yanındayız" diye konuştu.

 

Malatya’nın Darende İlçesindeki Rehabilitasyon merkezinde düzenlenen programda konuşan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Veysel Ser, Sevgi Sınır Tanımaz projesi kapsamında İstanbul’dan gelerek Darende’de eğitim gören Rehabilitasyon merkezi öğrencilerine hediyeler dağıtan dernek başkanları Bahattin Demir, Ali Güneş ve Hulusi Eser’e teşekkür etti.

İstanbul’da faaliyet gösteren Darende Ağılyazı Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Güneş ise Malatya ve Darende’de olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Güneş, “Toplumun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylerin umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlara kavuşturulmasında sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düşmektedir o yüzden bizler buradayız bu kardeşlerimizle birlikteyiz “şeklinde konuştu.

Darende Kaymakamı Malik Çalışır da, “Şunu kesin bir dille ifade etmek isterim ki, bu İlçede bundan daha güzel ve daha anlamlı bir organize icra edilemez. Şunu hiç aklımızda çıkarmayalım. Bu kardeşlerimizin yerinde bizlerde olabilirdik. Biz onların yerinde olup onların halinde buraya katılıyor olabilirdik. Bu Allah’ın bir takdiri onları bizlere emanet etti. Anneleri, babaları ve bizler için bu büyük bir sınav. İnşallah bu sınavı hepimiz başarılı bir şekilde geçeriz. Hepimizin dışarı çıktığımızda engelli bir birey haline gelmeyeceğimizi garanti edecek hiçbir şey yok. Bu kardeşlerimizi anlamak onlara ilgi alaka göstermek bizlerin üzerine düşen en büyük vazifedir. Onların çocukluk dönemleri kolay geçmiyor. Bu psikolojiyi yaşamayan bilmez. Onlara ilgiyi alakayı hiçbir zaman esirgemememiz lazım. Ama ilgi ve alakada acıma duygusuyla değil onların bizlerin bir parçası olduğunu gösteren bir tavırla yapılması gerekiyor ben yine söylüyorum.“ diye konuştu.

Proje kapsamında getirilen hediyeler öğrencilere dağıtıldı ve oyun havaları eşliğinde halaylar sergilenerek etkinlikler sona erdi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP'li Çapan, Livaneli'inin çığlığına ortak oldu: Duymuyor musunuz?Önceki Haber

CHP'li Çapan, Livaneli'inin çığlığına or...

Milletvekili Orhan Atalay Müjdeyi VerdiSonraki Haber

Milletvekili Orhan Atalay Müjdeyi Verdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!